Kuba z Pan American Volleyball Cup (AD) do zapamiętania

Hawana, 15 sierpnia (ACN) XV Panamerykański Puchar Siatkówki To już historia z męskim zespołem Kuba Jako główny mistrz swojego złotego medalu, ponieważ był niepokonany, bez rywala przeciwko niemu i czterech jego graczy na rzucie honoru.

W niedzielę Kubańczycy zakończyli swój doskonały występ, najpierw jako lider grupy A, potem w bezpośrednim półfinale, a następnie w finale z gospodarzami Kanady, którą pokonali 3-0 (25-17, 25-17 i 25-23 .), ze sceną w City Gatineau, w prowincji Quebec.

W dywizji A pokonali kolejno drużyny Chile (25-17, 25-20 i 28-26), Dominikany (25-21, 25-21 i 25-21) oraz Stany Zjednoczone (25-21) . , 25-20 i 25-19), w tej kolejności.


Wyniki te zapewniły bezpośredni awans do półfinału, w którym ponownie pokonali Chilijczyków 3-0 (25-16, 25-20 i 25-21) i wreszcie Kanadyjczyków, liderów klasy B, ale z dwa zwycięstwa. Jeden przegrał.

Od trzeciego do ósmego miejsca uplasowały się odpowiednio Stany Zjednoczone, Chile, Portoryko, Meksyk, Dominikana i Brazylia.

Ale jakby tego było mało, Kubańczyk O’Neill Mergarigo był najcenniejszym graczem i najlepszym napastnikiem turnieju, jego kolega z drużyny Jesus Herrera był najwybitniejszym przeciwnikiem, Miguel Angel Lopez dowodził zagrywką, a Yunder Garcia wyróżniał się wśród graczy. Libero i w recepcji.

Wraz z Mergarigo, Herrerą, Lopezem i Garcią, Chilijczykiem Vicente Paragueire (strzelec i drugi w ataku), Amerykanami Nerovum Omen (blokowanie) i Masonem Briggsem (obrona), Brazylijczykiem Terrym Felipe (drugi w bloku) i Kanadyjczykiem Lukiem Hare (podając).

Puchar Panamerykański był kwalifikacją do Igrzysk Panamerykańskich w Santiago de Chile 2023, a punkty zostały rozdzielone na tabele.

Kolejnym ważnym celem, z jakim Kubańczycy przybyli do Gatineau, było kontynuowanie przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się od 26 sierpnia do 11 września w Słowenii iw Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kuba vs Kanada w finale Pan American Volleyball Cup (C)

Kuba, Argentyna i Meksyk stanęły na podium w tej kolejności w edycji 2019, kiedy to najcenniejszym graczem był Kubańczyk Lopez, natomiast w 2021, również z siedzibą w Meksyku, zwycięzcami zostali gospodarze odpowiednio Meksykanie, Kanadyjczycy i Amerykanie.

Obecnie na szczycie listy medali historycznych znajdują się Stany Zjednoczone (5-2-1), a następnie Brazylia (3-1-0), Kuba (4-0-3), Argentyna (2-5-2), Meksyk. (2-1-1), Kanada (0-3-3), Dominikana (0-1-3) i Wenezuela (0-0-1).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.