Kuba z trzema zawodnikami dzisiaj w Diamentowej Lidze w Polsce

Kuba z trzema zawodnikami dzisiaj w Diamentowej Lidze w Polsce

Hawana, 16 lipca (ACN) Kuba będzie dziś reprezentowana przez trzech sportowców w ósmym etapie Diamentowej Ligi Lekkoatletycznej Wanda 2023 z siedzibą na Śląsku w Polsce.

Leyanis Pérez i Liadagmis Povea, obaj trójskoczkowie, a także skoczek wzwyż Luis Enrique Zayas, będą rywalizować w tej potężnej imprezie, która jest częścią toru przygotowawczego do Mistrzostw Świata w tym sporcie, które odbędą się w Budapeszcie na Węgrzech, od godz. 19-27 sierpnia.

Pérez i Povia zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal na niedawno zakończonych Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów w San Salvadorze. Wyprzedził ich jedynie Yulimar Rojas z Wenezueli, rekordzista świata i olimpijski.

W stolicy Salwadoru Rojas zdobył złoty medal z skokiem na 15,16 m (m), któremu towarzyszył Kubańczyk Lianis Perez (14,98 m), który ustanowił rekord życiowy, oraz Liadgemis Povia (14,85 m) w teście na wysokim poziomie jakościowym.

Ze swojej strony Zayas, mistrz Igrzysk Panamerykańskich w Limie z 2019 roku, zdobył srebrny medal w konkursie na Środkowych Karaibach, aw tym roku osiągnął najlepszy rekord w karierze z wynikiem 2,31 m.

Oprócz niego Kings of Tokyo 2020, Moataz Bashim z Kataru i Włoch Gianmarco Tampere, będą zachęcać do tej metody.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *