Kubańczycy na 4×400 metrów na podium dziś w sztafecie Pucharu Świata

Hawana, 2 maja (ACN) Centrum Kobiet 4 x 400 m (B) Kuba Dziś będzie szukał miejsca na platformie z nagrodami w dniu zamknięcia Mistrzostwa Świata IAAFMa siedzibę w Chorzowie.

Zuriam Hechavarría, Rose Mary Almanza, Lisneidy Veitìa i Roxana Gómez będą odpowiedzialni za reprezentowanie wyspy na wielkim końcu tego testu, do którego dotarli w sobotę z czasem trzech minut 27 sekund i 90 setnych, co jest najlepszym wynikiem test. pora roku. Faza pucharowa.

Dzięki temu rekordowi Cuban Athletics Quadruple również zdołał uplasować się w rankingu Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Który był głównym celem zawodów lekkoatletycznych.

W sobotni Dzień Lekkoatletyki zawodnicy z tego karaibskiego kraju zapewnili, że jak najszybciej znajdą się w gronie finalistów, co podsyca nadzieję, że dziś będą mogli walczyć o medale.

Zawodnicy z największego z Antyli zdominowali drugą rundę kwalifikacji, w towarzystwie czterokrotnie Holendra, który zatrzymał godziny w trzy minuty 28 sekund i 40 setnych; Według oficjalnej strony internetowej turnieju Francuz (3: 30.46) zajął trzecie miejsce po bramce.

W pierwszej połowie sztafeta z Polski (3: 28,11 min) zajęła pierwsze miejsce i wysłała zawiadomienie, że chce być prorokiem we własnym kraju; Drugie miejsce wąsko zajęli Belgowie (3: 28,27), a trzecie miejsce zajęli Włosi (3: 30.04) i również awansowali do finału.

Również w trzeciej rundzie Brytyjczycy (3: 28,83) i Niemcy (3: 29,73) zdobyli bilety na niedzielną walkę o medal.

W przypadku Cuba Post rekord w ich pierwszym wyścigu można uznać za bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że ich najlepszy wynik w tym okresie lekkoatletyki to 3: 28,48 min na Igrzyskach Central American and Caribbean de Barranquilla 2018, gdzie Zoriam, Roxana, Rose Marie i Gilda zdobyły złoty medal. Casanova.