Kubańczycy Zayas i Diego triumfowali w rajdzie lekkoatletycznym w Hiszpanii

Hawana, 26 maja (ACN) Kubański skok wzwyż Luisa Enrique ZayasaLima 2019 Mistrz Igrzysk Panamerykańskich i rodak Diego Sayla800-metrowy płaski, wygrał dzień w Kryty basen lekkoatletyczny Jaen ParaísoMa siedzibę w Miejskim Centrum Sportu w Andejar w Hiszpanii.

Ziyas, polski mistrz świata do lat 20 z 2016 roku, wygrał skok wzwyż z sekretnym wynikiem 2,22 metra w swoim pierwszym występie na świeżym powietrzu w tym sezonie.

Zajmując szóste miejsce na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Eugene w USA, zawodnik z prowincji Santiago de Cuba w swoich pierwszych próbach pokonał 2,18 i 2,22 m, ale nie wykorzystał wszystkich trzech swoich szans na 2,25 m.

Za nim awangardowe trio Hiszpana Carlosa Rojasa i Węgiera Petera Bacòsiego uzupełniło awangardę, obaj ukończyli zaledwie 2,14 metra, według oficjalnej strony internetowej zawodów.

Jeśli chodzi o Diago, osiągnął czas 2:00,90 minuty na podwójnym okrążeniu owalu, również w swoim pierwszym występie na otwartym torze w tym roku.

Portugalka Patricia Silva (2:01,77) i Etiopczyk FireZoid Tesfaye (2:02,56) zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Już jutro liczny udział Kubańczyków w zawodach tego pięknego sportu, w tym 11, które odbędą się na Martynice, wśród nich krótkie biegi przez płotki Gracie Robles, złota medalistka Iberoamerykańskich Mistrzostw w Lekkoatletyce, których gospodarzem jest Hiszpania w 2022 roku.

Ponadto mistrzowie Lima Continental Multisport Event 2019, Maryse Patterson i Yancarlos Hernandez, będą rywalizować w sobotę i niedzielę na mityngu Götzis w Austrii, w IAAF World Athletics Gold Class.

Te połączone zawody zrzeszają najlepszych przedstawicieli dziesięcioboju i heptathlonu z całego świata, więc będą dobrą okazją do startu dla tych, którzy są obecnie najlepsi w tych dyscyplinach na wyspie.