Kubańscy kajakarze przyspieszają przygotowania, mając na uwadze międzynarodowy kalendarz

Hawana, 25 lutego (ACN) kubańskie łodzie Którzy przygotowują się na zaporę La Coronela w Artemisie do poniesienia Międzynarodowy kalendarz 2023Zintensyfikować przygotowania do ukończenia wysokogórskiej bazy szkoleniowej w Kolumbii od 18 marca do 15 kwietnia.

Alejandro Hans, prezes Krajowej Federacji Kajakowo-Wulkanowo-Kayakingowej, poinformował The Kubańska Agencja Informacyjna że po podobnym niedawnym i owocnym pobycie w Hanabanilla Dam, Villa Clara, grupą kierują Yarislides Cirillo, Catherine Nuevo i Sergi Torres.

Przeczytaj: Zwycięstwo Ciego de Ávila po raz 15. w hokeju na lodzie

Jeśli chodzi o kajakarzy, informuje, że wkrótce przypłyną ze zbiornika Villa Clara, aby dołączyć do krótkiej listy na cieku wodnym José Smith Comas w Caimito, czekając na niespodziewany wypłynięcie na terytorium Kolumbii ze specjalistami od kajakarstwa męskiego i żeńskiego (C) oraz kajakiem ( K.).

Hans zauważył, że w Hanbanilla planują wdrożyć jeszcze trzy bazy, od 12 marca do 22 kwietnia (K myf), od 20 maja do 17 czerwca (C myf) i od 23 lipca do 27 sierpnia. / sierpień (C myfy K f ).

Kubańska federacja dodała, że ​​od 14 maja do 10 czerwca (C i C) oraz od 9 września do 11 października (C i C) planują powrót do Kolumbii.

I sprecyzował, że rok 2023 będzie rokiem wielu imprez, pucharów i mistrzostw świata oraz turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Panamerykańskich w Santiago de Chile i Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

Dodał, że oprócz chilijskiej imprezy kontynentalnej, od 20 października do 5 listopada, w San Salvador, od 23 czerwca do 8 sierpnia, odbędą się Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów.

Omówił też inne ważne wydarzenia: Puchar Świata w Szeged na Węgrzech (5-14 maja), z dawną bazą treningową w Polsce (od 30 kwietnia) oraz Mistrzostwa Świata w Duisburgu w Niemczech (8-27 sierpnia). Wcześniej pobyt wprowadzający w Polsce (od 15 sierpnia).

Jeśli chodzi o światową imprezę w Niemczech, dał jasno do zrozumienia, że ​​zakwalifikuje się do Paryża 2024 (26 lipca – 11 sierpnia) i dodał, że planują wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Auronzo we Włoszech (24-30 lipca).

Kubańscy wioślarze prowadzą wioślarzy, zwłaszcza z Cirillo, olimpijczykiem z hrabstwa Guantanamo, i jej partnerką Kathryn Nuevo, również pod pięcioma kółkami, mistrzynią świata w podwójnym siedzeniu (C-2) na dystansie 200 m na Halifax 2022 w Kanadzie.

Podkreślił także Sergi Torres z Sancti Spiritus, mistrza pod pięcioma kółkami w C-2 na 1000 metrów oraz tytuł mistrza świata w pojedynkę (C-1) na 1000 500 metrów w kanadyjskich zawodach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *