Kubańscy szczypiorniści bez możliwości wyjazdu na Mistrzostwa Świata

HAWANA, 28 czerwca (ACN) Kubańska drużyna piłki ręcznej mężczyzn nie miała dzisiaj możliwości zdobycia biletu Mistrzostwa Świata Z etapem w Polsce i Szwecji w styczniu 2023 roku, po drugiej porażce w mistrzostwach Unia Ameryki Północnej i Karaibów.

Kubańska drużyna przegrała we wtorek 28-32 ze swoim amerykańskim odpowiednikiem w kwalifikacjach, które odbyły się w meksykańskim Olympic Sports Center w Mexico City, do następnego dnia 30.

Dzięki temu przedstawiciele wyspy zostali bez możliwości awansu do finału i zakwestionowania jedynej stawki tej bitwy o wspomnianą nominację do królestwa.

W swoim debiucie 26 czerwca szczypiorniści tego karaibskiego kraju przegrali z gospodarzami Azteków wynikiem 25-33. Podczas gdy w poniedziałek zremisowali z 27 golami przeciwko Grenlandii.

Ten pojedynek początkowo wydawał się zwycięstwem Kubańczyków 28-27, ale ostatecznie tak nie było.

W tej kontrowersyjnej grze pojawił się zarzut ze strony kubańskiej obsady, że tablica wyników przestała odzwierciedlać bramkę, która następnie nie została potwierdzona, co spowodowało wyrównanie tablicy wyników.

Amerykanie (3:0) dostali już do finału tego wydarzenia i muszą przedyskutować bilet na Mistrzostwa Świata z Meksykanami (1-1) oraz dzisiejszy mecz z Grenlandią (0:1), który w przypadku powodzenia zdyskwalifikowa miejscowi.

Po pierwszym etapie tego turnieju, który zakończy się we wtorek, jutro 29-go nastąpi dzień odpoczynku, 30-tego wyzwania o trzecie miejsce i tytuł, a ostatni daje zwycięzcy miejsce w rankingu. Mistrzostwa Świata.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niedoświadczeni kubańscy nurkowie: odpowiedni na globalnej platformie

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.