Kubańscy żeglarze w Polsce czekają na Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie

Hawana 9 września (ACN) poprowadziła mistrzów olimpijskich w dwumiejscowej łodzi (C-2) na wysokości tysiąca metrów w Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020A Seguey Torres i Fernando Dayán Jorge, dwaj główni kapitanowie łodzi na Kubie, realizują bazę szkoleniową w Polsce.

Wraz ze złotym duetem na multisportowej imprezie w stolicy Japonii, koledzy żeglarze Jose Ramon Belair, Yarislides Cirillo i Catherine Nuevo dokonują ostatnich szlifów do następnego dnia 14. Mistrzostw Świata, które odbędą się w godzinach 16-19 w Kopenhadze , Dania.

W związku z tym Alejandro Hans, prezes Narodowej Federacji Łodzi, powiedział dziś kubańskiej agencji prasowej, że pomimo pewnych niedogodności związanych z podróżą, wszyscy w pełni wykorzystują swój pobyt na polskiej ziemi w poszukiwaniu dobrego występu w mieście. .

Hans wyjaśnił, że pierwszą rzeczą, która im się przytrafiła, było to, że spóźnili się na lot z Paryża, gdzie zatrzymali się do miejsca docelowego, z kolejnym problemem, ponieważ oprócz niespodziewanie długiego i przymusowego lotu otrzymali w środę szyfry. A Belair wciąż wisi w twoim bagażu.

Na szczęście w Polsce – dodał – czekały na nich łodzie, z których regularnie korzystają w bazach szkoleniowych w Polsce.

Wskazał jednak, że 14-go wyjadą do Kopenhagi z pozytywnym nastawieniem i wieloma pragnieniami udowodnienia wysokiego poziomu rywalizacji, jaki prezentują obecnie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.

W oczekiwaniu na potwierdzenie na spotkaniu technicznym Pucharu Świata ogłoszono, że duet Torres-Jorge wyschnie w wyścigu 1500 m, ostatnim potwierdzonym dystansie paryskiej imprezy pod pięcioma pierścieniami.

Oprócz Torresa i Jorge w Polsce byli też José Ramon Pelier, Yarislides Cirillo i Catherine Nuevo, którzy byli również w Tokio.

Jorge wiosłuje również w jednomiejscowym canoe (C-1) na wysokości pięciu tysięcy metrów, Belair zrobi to w C-1) na wysokości tysiąca 500 metrów, a Cirillo na wysokości C -1 na wysokości 200 i pięciu tysięcy metrów, podzieli się w C-2 z Nuevo na wysokości 200 i 500 metrów.

W końcu zauważył, że kubańskie wioślarstwo otrzymało 13 łodzi po Tokio, co jest ważnym nabytkiem do przygotowania, zwłaszcza w przypadku igrzysk olimpijskich, które kończą się w Paryżu w 2024 roku.

W związku z tym Hans wyjaśnił, że siedem użytych w japońskiej imprezie zostało przekazanych, a pozostałe – sześć – zostały zakupione przez Narodowy Instytut Sportu, Wychowania Fizycznego i Rekreacji (Inder).

Kubańskie wioślarstwo zakończyło się w Tokio złotym medalem dla Torresa i Jorge, w C-2 na tysiąc metrów, szóste miejsce dla Cirillo i Bueno, w C-2 na 500 metrów, siódme dla Jorge w C-1 na tysiąc metrów i dziewiąta klasa Belair w C-1 Na ​​wysokości tysiąca metrów – pierwsza w finałowej b.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *