Kubańska lekkoatletyka do Polski do rywalizacji w sztafecie Pucharu Świata

HAVANA – członkowie kubańskiego centrum 4×400 metrów (m), w którym będą rywalizować Mistrzostwa Świata w sztafecie Z siedzibą w polskim mieście na Śląsku, 1 i 2 maja, dziś podróżują do tego europejskiego kraju.

Na to sportowe wydarzenie, które zostało potwierdzone przez ponad tysiąc sportowców z 45 krajów, karaibski stan oficjalnie zarejestrował Roxanę Gomez, Zuriam Hecavaria, Lesnidee Vita, Rose Marie Elmenza Sahili Diago.

Spośród tych pięciu biegaczy Zuriam – specjalista w biegu na 400 metrów przez płotki – brał wcześniej udział w mistrzostwach tego typu w Nassau na Bahamach w 2015 roku, kiedy byli częścią kwartetu kubańskiego, który zajął dziewiąte miejsce.

W tej bitwie Yaneisi Borlot i Daisurami Bonne pokonali środek, aby ustanowić czas 3: 31,43 minuty, co tym razem powinno być lepsze, aby spełnić aspiracje do finału.

Najnowsze wyniki wskazują, że czas 3: 29,84 opuścił ich bez dotarcia do finału na imprezie Athletics Doha 2019, a 3: 30,89 przekroczył ich kwartały do ​​mety na kontynentalnej wystawie multisportowej w Limie w tym samym roku.

Dla reprezentantów wyspy najlepszy rekord kobiecej pozycji w tym czteroletnim okresie został osiągnięty na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów w Barranquilla 2018, gdzie Zoriam, Roxana, Rose Marie i Gilda Casanova wygrywają 3: 28,48 minut. Udać się.

Odnosząc się do aspiracji do zorganizowania silnej rywalizacji w Polsce, Jepsi Moreno, krajowy komisarz ds. Sportu, powiedział dziś ACN, że zamierzają zapewnić sobie ranking Igrzyska Olimpijskie w Tokio W tym celu powinno to być około 3 minuty 28 sekund lub 3:29.

To cele, które zostały zaproponowane z trenerami i choć zadanie nie będzie łatwe, wiem, że mogą je osiągnąć i zaliczyć do finalistów – powiedział Yepsi, który był kiedyś jednym z najwybitniejszych pionierów rzutu młotem. , z zapisem. Zawiera trzy złote medale w nominacjach w Orb (Edmonton 2001, Paryż 2003 i Helsinki 2005) oraz koronę olimpijską 2008 w Pekinie.

W tym konkretnym chińskim mieście kwartet kubański ustanowił wciąż obowiązujący rekord narodowy, kiedy Roxana Diaz, Zulia Calatayud, Susanna Clement i Indira Terrero biegły w czasie 3: 23,21 minuty.

18 kwietnia, w drugim teście prędkości na stadionie Pan American w Hawanie, Gomez, Hechavaria, Vitia i Daily Cuper, które nie zostały jeszcze zarejestrowane do rywalizacji na Śląsku, osiągnęły najlepszy wynik pokazu.