Kubański debiut w siatkówce przeciwko Brazylii na Mistrzostwach Świata – SwingComplete

Kubański debiut w siatkówce przeciwko Brazylii na Mistrzostwach Świata – SwingComplete

Gian Franco Gil

Kubańskiej męskiej drużynie siatkówki udało się zakwalifikować do światowej siatkówki. W tym wydarzeniu będzie miał jedną z rywalizujących drużyn o największej historii i tradycji w sporcie: Brazylię.

#Kuba zagra na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej w Słowenii. W tym miejscu zostaną rozegrane cztery z sześciu kluczy. Pozostała dwójka jest w Polsce, która będzie też sceną półfinałowej i medalowej dyskusji.
https://t.co/HwS8BL8s06 https://t.co/CBHNNL9fKA

W szczególności reprezentacja Brazylii będzie pierwszym pretendentem do reprezentacji Karaibów w turnieju. Przez lata rywalizował z historycznym siatkarzem i odnosił zwycięstwa w kluczowych momentach.

Reprezentacja Kuby charakteryzuje się młodością większości jej członków. Czynnik ten przypisuje się nie tylko jakości nowych osobowości w kraju, ale także masowej emigracji sportowców i porzucaniu oficjalnych delegacji w trakcie międzynarodowych zawodów.

Włączenie tych zawodników do sprawdzonych lig zagranicznych było bez wątpienia krokiem naprzód dla sportu. Te szczegóły są ważne, bo bodziec ekonomiczny i możliwość poznania najlepszych na świecie podnoszą poziom i motywację sportowców.

Mistrzostwa Świata awansują do 1/8 finału do dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie i czterech najlepszych drużyn z trzeciego miejsca. Kubańczycy mają realne szanse na wejście do boju i od pierwszego meczu będą starali się zadać cios Brazylijczykom.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *