Kubańskie kajaki na Puchar Świata ›Sport › Granma

Jak zauważa Cubadebate, mistrz olimpijski w kajakarstwie Serge Torres weźmie udział w Pucharze Świata w kajakarstwie sprintowym 2022, który ma się rozpocząć w piątek w tym czeskim mieście.

Mężczyzna z Sancti Spiritus zaprezentuje się z tej okazji w klasie C1-1000m. W ten sam piątek Seguey weźmie udział w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej do imprezy, w której weźmie udział ponad 500 sportowców z 50 krajów i pięciu kontynentów. Jego kolega z drużyny, Jose Ramon Belair, zrobi to na tym samym dystansie w pierwszej serii.

Kubańska delegacja uzupełnia bazę treningową w Bydgoszczy, w Polsce, kraju, który w dniach 26-29 maja będzie gościł w Poznaniu drugi etap Mistrzostw Świata w Tenisie.

Serguey i Pelier będą walczyć w obu konkurencjach, także na C1-5000m. Drugi również wejdzie do C2-500 z Tabianim Diéguezem Álvarezem.

Olimpijczycy Yarislide Cirillo i Catherine Nuevo będą również reprezentować Kubę w C1 na 200 i 5000 metrów. Będą również w dwumiejscowym kajaku na 500 i 200.

W kajaku będą walczyć o wyspę Rainier Carrera, wśród mężczyzn Robert Benitez i Yoel David, Yuriani Herrera, Camila Nick, Euryslide Muñoz i Madeleine Heredia dla kobiet.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.