Kula ognia dostrzeżona nad Michigan może być meteorem

Coroczne deszcze meteorów Orionid, składające się z szczątków komety Halleya, osiągną szczyt przed świtem 21 października, z prędkością do 25 meteorów na godzinę.

Media i naoczni świadkowie opisali obiekt jako „tajemniczą kulę ognia”, która została na krótko wystrzelona w niebo na początku środy, wywołując powszechne spekulacje na temat tego, co to może być.

Mieszkańcy – i eksperci – na Środkowym Zachodzie badają te spekulacje.

Doniesienia o UFO nie są nowe, chociaż niektórzy zdają się kategoryzować to, co wygląda jak kula płonąca po niebie, szczególnie w naukowo fascynującej skali.

Zainteresowanie kosmosem – i podróżami kosmicznymi – wzrosło również po tym, jak prywatne linie lotnicze, takie jak Blue Origin i Virgin Galactic, rozpoczęły udane misje.

WDIV-TV, który donosił o zjawisku astronomicznym, powiedział, że kula ognia była widziana lokalnie około godziny 12:45 przez obserwatorów nieba w Belleville, Clinton Township, Fraser, Freeland, Holly, Howell, Pontiac, Romulus, Warren, White Lake i społeczności inny.

Mike Cross, który zrobił zdjęcia kuli ognia i przesłał je na YouTube, nazwał swój film „Meteorite Over Trenton”. Potem zapłacił komuś innemu, aby zamieścił w komentarzach na YouTube „To była najbardziej niesamowita rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem”.

Meteorolog WDIV Paul Gross powiedział, że w środową noc był blisko szczytu roju meteorów na Orionidach i że kula ognia może być dużym kawałkiem kosmicznej skały, która „spaliła się w atmosferze”.

Orionid występuje co roku, zwykle od 2 października do 7 listopada, gdy Ziemia przechodzi przez strumień szczątków pozostawionych przez kometę Halleya. EarthSky.pl. Deszcz meteorów może być widoczny również w czwartek rano.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *