Kulturowa krucjata „ chrześcijańskich prawników ”

To walka, która pojawia się w innej epoce. Obaj używają łaciny, aby nadać swoim zdaniom więcej smaku, obaj twierdzą, że reprezentują wyższe zasady, i obaj uważają, że ziemskie i boskie prawo miesza się w sposób, który prowadzi do konfliktów na tym świecie. Satanistyczny Rocker Nergel i The Radykalne katolickie systemy prawne, Podobnie jak polski Arto Uris, od dawna utrzymują puls, w którym zderzają się przekonania, konfrontuje się style życia i podejmuje się próby zdefiniowania wolności.

Jeśli to prawda a „Wojna kulturowa” W Polsce trzeba przyznać, że pole bitwy nie jest neutralne. Plik Rząd ogłasza Jezusa Chrystusa Królem Polski Podczas uroczystej ceremonii, w której uczestniczył prezydent, po upadku komunizmu Kościół katolicki ogłosił stałe zwolnienie z podatku przed otrzymaniem „odszkodowania” w postaci 2400 kilometrów ziemi (nad czterema wyspami Efezu). Nie jest to miejsce dla satanistów.

A jednak jest w środku Polska W 1991 roku reaktywowano zespół rockowy Behimot. Behemoth, sam „dark black metal” (jeszcze mroczniejszy jak „black metal”), z powodzeniem wydaje piosenki i albumy pod jednym z nazwisk ochrzczonego (tj.) Szatana. „Los Christianos Lions”, „L Satanists”, „Pray for Us, Lucifer„ O ”AC Heretics.

W niektórych krajach jest to akt prowokacyjny, aw Polsce wypowiedzenie wojny samozwańczemu przebudzeniu wiary katolickiej, tradycji chrześcijańskiej i tożsamości religijnej.

Ktoś tego chce Prawa.

Chociaż zaprzecza byciu „organizacją religijną”, jest politycznie niezależna, na przykład jeden z jej założycieli, były prezydent Aleksander Stefkowski. minister spraw zagranicznych Obecnie jest rzecznikiem kontrowersyjnego polskiego Sądu Najwyższego, który chce być częścią huraganu. Reforma wymiaru sprawiedliwości polskiego rządu. Wszystkie sprawy wniesione przez Komisję Prawną Arto Iris mieszczą się w zakresie założeń Ataki na religię Lub chronione polecenia Konserwatywna część Kościoła.

Zdjęcie: Protestujący przeciwko polskiemu rządowi.  (Reuters)

Najnowszy Aborcja to właściwa reforma, Wyprowadził na ulice setki tysięcy słupów, zainspirowany petycją wystosowaną przez rząd Arto Urisa; Arto Uris potępił kobietę, która przedstawiła wizerunek dziewicy patrona Polski Cestosowej, zwieńczony aureolą tęczowych kolorów. Magdalena Majkovska z Ordo Uris uznała to za „nienawistny znak różnorodności i różnorodności”. To Ordo Uris poinformował prawnika, że ​​piosenkarz Behimot Adam Torsky, znany jako „Nergal”, zamieścił swoje zdjęcie na zdjęciu Matki Boskiej na swoich portalach społecznościowych.

W rezultacie Nergal został w lutym ukarany grzywną w wysokości ponad 3000 euro przez warszawski sąd Przebywa dwa lata więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy Nergal ma kłopoty z podobnych powodów. Już w 2008 roku samozwańczy Narodowy Komitet Przeciwko Sekciarstwu potępił grupę jako pozbawioną charakteru instytucjonalnego. Potwór Za łamanie Biblii podczas koncertu podczas wykonywania pieśni „Chwała mordercom św. Wojciecha” patrona Polski. Wtedy, Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego A Nergal musiał zapłacić grzywnę przekazaną stowarzyszeniu ochrony zwierząt. W trakcie procesu piosenkarka oświadczyła, że ​​„polska mentalność jest niedojrzała i czynione są starania, aby w imię Boga ludzie nie uprawiali artystycznej ekspresji”.

Zdjęcie: Polskie flagi w Warszawie.  (EFE)

W 2018 roku poseł polskiej partii rządowej potępił Nerkela za opublikowanie wideo, w którym pokazał plastikowego penisa z krzyżem. Innym razem Nergel został oskarżony o zniesławienie godła narodowego poprzez zmianę wizerunku polskiej flagi dodatkowym symbolem szatana. Odwrócony krzyż to jeden z aktualnych symboli w produktach promocyjnych sprzedawanych przez zespół Behimot.

Znaczenie symboli

Znaczenie symboli, Chwalić i redukować emocje Religijny czy nacjonalistyczny, w Polsce jest olbrzymi. Według raportu z 2017 r. W tym kraju obowiązuje więcej przepisów dotyczących zniesławienia i zniesławienia niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W kraju, w którym tysiące drzew i gór uważa się za pomniki narodowe, obrażanie góry może w teorii skutkować nawet do dwóch lat więzienia, a także obrażaniem każdego urzędnika publicznego, a nawet przywódcy zagranicznego.

Aby przeciwstawić się tej panoramie, dla kogoś takiego jak Nerkala, jak minę lądową w środku swojej artystycznej podróży, muzyk skonfrontował swoich zwolenników z inicjatywą „bluźnierstwo Arto”. W filmie przedstawiającym jego oświadczenie w obronie wolności słowa Nergel mówi: „Czas na kapitulację się skończył i wzywam was do przyłączenia się do mnie w„ bluźnierstwie Ordo ”. Ponadto został wprowadzony Kampania pozyskiwania funduszy Zapewnienie wsparcia prawnego wszystkim polskim artystom, którzy mają kłopoty jak Ty. Na ten projekt Nergal zażądał 23 000 i zebrał ponad 50 000.

Niedziela Palmowa w 2021 roku w Libnicy Murovana. (Reuters)

Ze swojej strony Arto Uris zapewnia, że ​​jest to jedyne źródło finansowania Darowizny prywatne, System ”jest mniej oczywisty Zielony pokójNa przykład mówią: „Każdy, kto ośmieli się powiedzieć, że rząd wspiera Ordo Iris, jest finansowo narażony na ryzyko zostania kolejnym oskarżonym w tej organizacji”.

Ale Polska Nominalnie świecki kraj, Nie ulega wątpliwości, że obecny rząd PiS (skrót od angielskiego: prawo i sprawiedliwość) ma swoje preferencje, jeśli chodzi o ekspresję artystyczną i kulturową.

Scena do „Poison Well”

Behimot, ani jakikolwiek inny podobny zespół, nigdy nie marzyłby o czerpaniu przyjemności z dotacji rządowych, spełnienie marzeń 73-letniego rzeźbiarza Jersey Galiny, kiedy John wystawiał swoją rzeźbę w Muzeum Narodowym w Warszawie w październiku ubiegłego roku. II. To nie tylko jeden z tysięcy posągów Papieża Polski, które można znaleźć w całym kraju, ale Wielki Jan Paweł II Unosząc nad głową rodzaj czarnego meteoru, ma zamiar wrzucić go do kałuży krwi. Mówiąc słowami jego twórcy, odnosi się to do gniewu, którego Święty Papież potrzebował dziesiątki lat temu, aby zmierzyć się z komunizmem i jest potrzebny dzisiaj Walcz ze wszystkimi wrogami Kościoła, „Między innymi społeczność LGDP”.

Zdjęcie: Reuters.

„Dobra trucizna”, jak Galina nazwała swoją placówkę, była ostrzeżeniem: „Jeśli będziesz robić, co chcesz, społeczność osiągnie najniższy punkt, tak jak ja robię to, co nazywam pochwą. [en referencia a la comunidad LGTB]”. Zachowany przez rząd pogląd artystyczny na sztukę podsumowuje definicja Muzeum Narodowego: „To jednocześnie świątynia i arsenał”.

W ubiegłym roku polski rząd zapowiedział przeznaczenie jednego ze środków na złagodzenie skutków epidemii dla gospodarki 90 milionów euro na pomoc dla artystów i twórców.

Na zdjęciu: Protesty przeciwko polskiemu rządowi.  (Reuters)

Jednak największa kwota trafiła do śpiewaków lub zespołów „Disco Polo”, Styl muzyczny, który był bardzo popularny w latach 90 Ludność wiejska i niska izolacja społeczna (Główny lokal wyborczy PiS). „Miliony milionerom”; „Zamierzam skomponować 'disco polo’, padną na mnie miliony” … Wzmocniły się demonstracje „poważnych” kompozytorów, ludzi teatru i kultury, podczas gdy menedżerowie bronili się. Algorytm ”.

W wielu przypadkach artyści „disco polo” byli milionerami, przynajmniej nie na szczęście Wsparcie, jakie zapewnia im telewizja państwowa, Na przykład finansowanie filmów dokumentalnych z biografiami niektórych z tych piosenkarzy. Jeden z zespołów na liście grantów sprzedał w latach 90. 16 milionów płyt, a niektórzy artyści mają teledyski z 225 milionami wyświetleń Światło sieciowe. Aby umyć swój wizerunek, „Disco Poleros” poprosił swoich menedżerów o pieniądze lub powiedzieli, że zapłacą swoim „pracownikom”. Plik Korupcja Zamiast dawać miliony artystom, rząd zdecydował się przeznaczyć część funduszy na zakup i montaż 2500 dużych polskich flag, po jednej dla każdej dzielnicy w kraju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *