Kurs UA ProtoLAB kończy się w Polsce budową projektów z papieru pochodzącego z recyklingu

Kurs UA ProtoLAB kończy się w Polsce budową projektów z papieru pochodzącego z recyklingu

Papier jako element konstrukcyjny, budowa domów z tektury, tworzenie materiałów budowlanych ze zużytej tektury, zagospodarowanie przestrzeni publicznej czy monumentalne odbicia w małych konstrukcjach to tylko niektóre tematy poruszane na Uniwersytecie w Alicante w ramach międzynarodowego kursu Protolab. , we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim (Polska) i Terytorialną Wyższą Szkołą Architektów w Alicante.

ProtoLAB to coroczne międzynarodowe warsztaty projektowo-budowlane, podczas których studenci architektury i kierunków pokrewnych mają niepowtarzalną okazję projektowania i budowania obiektów architektonicznych. Dyrektor kursu, Javier Sánchez Marina, profesor na Wydziale Ekspresji Graficznej, Kompozycji i Projektów UA, powiedział podczas letniego kursu Rafaela Altamiry, że studenci zapewniają architektoniczną reakcję na bieżące sytuacje kryzysowe: „Zaprojektowaliśmy wiele pawilonów i konstrukcji z materiałów nadających się do recyklingu aby odpowiedzieć na potrzeby społeczne.Po stworzeniu projektów, my, studenci, udaliśmy się do Polski z profesorem UA Joaquinem Alvado, gdzie profesor Jerzy Latka z Uniwersytetu Wrocławskiego przygotował dla nas starą zajezdnię tramwajową, 2000 m2 narzędzi i materiałów, z których skorzystaliśmy własnoręcznie budowaliśmy projekty: prototyp mieszkań dla ukraińskich uchodźców wojennych, sale medytacyjne dla Uniwersytetu Wrocławskiego i architekt Walter Centrum wystawiennicze w pierwszym budynku wybudowanym przez Grobiusa.

O konstrukcjach dyrektor kursu dodaje: „Otrzymaliśmy także zlecenie na wykonanie konstrukcji na potrzeby polskiego festiwalu dziecięcego Lelanfontein. W tym celu postanowiliśmy stworzyć smoka. To mobilna konstrukcja, pchana przez dzieci, która sieje po swojej drodze nasiona drzew.”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *