Kvitova i Swiatk przeszli pierwszą rundę 1000 Masters w Rzymie

Dwie tenisistki zaproszone do rozegrania ostatnich rund Rolanda Garrosa, Czech Petra Kvitova i polska Iga Świątik, ostatnia zwyciężczyni w Paryżu, przeszły w poniedziałek pierwszą rundę 1000 Masters w Rzymie, jeden z ostatnich testów francuskiego Grand Slam. .

30-letnia weteranka Kvitova musiała wrócić do Polki Magdy Linette, która wygrała pierwszego seta 1-6, zanim w kolejnych dwóch przegrała z czeską reakcją (6: 0, 6: 2).

To było łatwe dla Soyatic, która wolała porzucić swoją rywalkę z USA, Allison Riske, kiedy w pierwszym secie wygrała europejskie 5-4.

Zamiast tego jej 17-letni rodak Korey Goff zakwalifikował się do drugiej rundy, pokonując Kazachstan Yulia Potenceva 7-5 4-6 6-4.

To Hiszpanka Sarah Sorribes odniosła godne zwycięstwo, pokonując lokalną Camillę Giorgi wąskim marginesem 7-6 (7/4), 6-7 (7/9), 7-5. .

W drugiej rundzie zmierzy się w sobotę w Madrycie z białoruską Hiszpanką Arena Sabalenka, zwyciężczynią tysięcznej Masters.

Zawody Masters 1000 odbywają się w Rzymie na glinie iw kategorii kobiet, z nagrodami w wysokości nieco ponad 1,8 miliona dolarów.