La Jornada – Polska w „bardzo trudnej” grupie na mundial: Lewandowski

Polak Robert Lewandowski powiedział, że na mundialu w Katarze zmierzyli się z trudną grupą z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską, ale wierzy, że są w stanie ją pokonać.

Reprezentacja Polski cztery lata temu w Rosji nie awansowała ze swojej grupy, a podobnego wyniku chce uniknąć napastnik Barcelony Lewandowski.

„Presja, jaką wiążą się z oczekiwaniami naszych fanów i całego kraju, jest ogromna i mam tego pełną świadomość. Muszę czuć motywację, aby pokazać im, co potrafię na boisku” – Lewandowski powiedział FIFA. strona internetowa. .

Dodał: „Chociaż nie zawsze jest to łatwe, nie chcę narzekać. Muszę znaleźć rozwiązanie i dać z siebie wszystko”.

34-latek powiedział, że Argentyna jest jednym z faworytów do tytułu, a Meksyk zawsze jest niebezpieczny na najważniejszych turniejach.

Lewandowski dodał: „Z absolutną legendą, jaką jest Leo Messi w roli, nie ma wątpliwości, że będzie to dla nas najcięższy mecz. Wspaniale będzie zmierzyć się z tak wspaniałą drużyną, mającą tak utalentowanych zawodników”.

„Meksyk walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mają mieszankę młodości i doświadczenia i zdajemy sobie z tego sprawę”.

Lewandowski, który w kwalifikacjach strzelił dziewięć goli, będzie głównym zagrożeniem w ataku Polski, ale były napastnik Bayernu Monachium powiedział, że w jego stylu gry kryje się znacznie więcej niż tylko bramki.

„Wiele osób patrzy na moje statystyki i zakłada, że ​​jeśli strzelę gola, oznacza to, że zagrałem dobrze, a jeśli nie strzelę gola, oznacza to, że zagrałem słabo, ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze tak jest. Nie ma takiej potrzeby się martwić” – dodał.

Polska rozpocznie kampanię 22 listopada od meczu z Meksykiem, cztery dni później z Arabią Saudyjską i 30 listopada z Argentyną.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *