La Jornada – Tsitsipas został koronowany w Monte Carlo i uzyskał swój pierwszy 1000 tytułów magisterskich

Monako. Stefanos Tsetsipas zapewnił swoje pierwsze 1000 tytułów mistrzowskich bez tracenia seta i został mistrzem w Montercarlo po pokonaniu Andre Robleva 6: 3, 6: 3 w niedzielę.

Tsitsipas wygrał w swojej dominującej formie i był 4: 3 w prostej historii z Rublowem, który pokonał go na glinie w zeszłym roku w ćwierćfinale French Open.

Miałem wspaniały tydzień. 22-letni Grek powiedział: „To niesamowite znaleźć się w takiej pozycji. To najlepszy tydzień w moim życiu ”.

Tsitsipas, czwarte ziarno księstwa, nie zdobyło tytułu od lutego ubiegłego roku na Marseille Open – zaledwie kilka tygodni przed ogłoszeniem przez Francję pierwszej krajowej blokady z powodu pandemii koronawirusa.

„Byłem bardzo spięty przed meczem” – powiedział Tsitsipas. „Gra przeciwko Andreyowi była bardzo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że był to finał. Jestem bardzo dumny z mojego występu na torze”.

To był drugi z rzędu kamień milowy, który został ochrzczony jako mistrz. Polski Hubert Horcache został konsekrowany na początku miesiąca w Miami.

„Okazuje się, że jest o wiele bardziej wyjątkowy tutaj, w Monte Carlo i na mule ceglanej, mojej ulubionej nawierzchni” – powiedział Tsitsipas.

23-letni Rublev starał się o swój drugi tytuł roku, pierwszy w serii Masters i dziewiąty w karierze. Rosjanin był katem Rafaelem Nadalem – 11-krotnym mistrzem – w piątek i potwierdził, że jest jedną z wschodzących postaci w tenisie. W tym roku doszedł do ćwierćfinału Australian Open i po raz czwarty w ciągu siedmiu miesięcy zdobył mistrzostwo Rotterdamu.

Ale szóste rozstawienie nie zdołało złamać ani jednego punktu przeciwko Tsitsipasowi, który podniósł trofeum w Monte Carlo Country Club 40 lat po tym, jak zrobiła to jego rosyjska matka.

Julia Salnikova – była zawodniczka Pucharu ZSRR ze Związkiem Radzieckim – zdobyła tytuł juniorów na tym samym etapie w 1981 roku.

Tsitsipas powiedział: „Nie mam słów, aby opisać moje uczucia w tej chwili. Jestem przytłoczony podekscytowaniem i nostalgią”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *