La Jornada – Tsitsipas został koronowany w Monte Carlo i uzyskał swój pierwszy 1000 tytułów magisterskich

Monako. Stefanos Tsetsipas zapewnił swoje pierwsze 1000 tytułów mistrzowskich bez tracenia seta i został mistrzem w Montercarlo po pokonaniu Andre Robleva 6: 3, 6: 3 w niedzielę.

Tsitsipas wygrał w swojej dominującej formie i był 4: 3 w prostej historii z Rublowem, który pokonał go na glinie w zeszłym roku w ćwierćfinale French Open.

Miałem wspaniały tydzień. 22-letni Grek powiedział: „To niesamowite znaleźć się w takiej pozycji. To najlepszy tydzień w moim życiu ”.

Tsitsipas, czwarte ziarno księstwa, nie zdobyło tytułu od lutego ubiegłego roku na Marseille Open – zaledwie kilka tygodni przed ogłoszeniem przez Francję pierwszej krajowej blokady z powodu pandemii koronawirusa.

„Byłem bardzo spięty przed meczem” – powiedział Tsitsipas. „Gra przeciwko Andreyowi była bardzo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że był to finał. Jestem bardzo dumny z mojego występu na torze”.

To był drugi z rzędu kamień milowy, który został ochrzczony jako mistrz. Polski Hubert Horcache został konsekrowany na początku miesiąca w Miami.

„Okazuje się, że jest o wiele bardziej wyjątkowy tutaj, w Monte Carlo i na mule ceglanej, mojej ulubionej nawierzchni” – powiedział Tsitsipas.

23-letni Rublev starał się o swój drugi tytuł roku, pierwszy w serii Masters i dziewiąty w karierze. Rosjanin był katem Rafaelem Nadalem – 11-krotnym mistrzem – w piątek i potwierdził, że jest jedną z wschodzących postaci w tenisie. W tym roku doszedł do ćwierćfinału Australian Open i po raz czwarty w ciągu siedmiu miesięcy zdobył mistrzostwo Rotterdamu.

Ale szóste rozstawienie nie zdołało złamać ani jednego punktu przeciwko Tsitsipasowi, który podniósł trofeum w Monte Carlo Country Club 40 lat po tym, jak zrobiła to jego rosyjska matka.

Julia Salnikova – była zawodniczka Pucharu ZSRR ze Związkiem Radzieckim – zdobyła tytuł juniorów na tym samym etapie w 1981 roku.

Tsitsipas powiedział: „Nie mam słów, aby opisać moje uczucia w tej chwili. Jestem przytłoczony podekscytowaniem i nostalgią”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *