La Jornada – zwycięstwo United opóźnia tytuł Premier League

Londyn. Manchester City będzie musiał poczekać na tytuł mistrza: Manchester United wygrał 3: 1 podczas wizyty w Aston Villa, w tę niedzielę w 35 rundzie Premier League, i przełożył świętowanie sąsiadów.

Miasto przybyło w ten weekend w dobrej pozycji, nie czekając już na odzyskanie tytułu mistrza kraju w sportowym stylu. Mógłby to zrobić w sobotę, gdyby pokonał Chelsea, ale przegrali 2: 1.

Miał innego Mecz piłki W niedzielę, ale United muszą przegrać w Birmingham. zwycięstwo czerwone Diabły Przeciwko 11. rozstawieniu opóźnia świętowanie dla miasta, które pozostaje w bardzo pozytywnej sytuacji i straci tytuł tylko z powodu mało prawdopodobnej katastrofy.

W niedzielę Manchester United był blisko 10 punktów za pierwszym miejscem Manchesteru City, dystans, który wciąż jest zbyt duży i nie stanowi realnego zagrożenia dla drużyny Josepa Guardioli, który jednak chce jak najszybciej zapewnić sobie tytuł Premier League, aby skupić się na swoim. duży zespół. Challenge, finał Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany 29 maja przeciwko Chelsea.

Kolejną okazję będzie miał w piątek, kiedy odwiedzi Newcastle City.

Przez 28 minut Manchester City był de facto mistrzem w niedzielę, a Aston Villa prowadziła w 24. minucie przez Bertranda Traore.

W wieku 52 lat Portugalczyk Bruno Fernandez wyrównał rzut karny.

Mason umieścił Greenwooda United w 56. minucie przewagi tuż po tym, a ostatni urugwajski sędzia Edinson Cavani strzelił w 87. minucie głową, kończąc piłkę nadaną przez Marcusa Rashforda.

W ten sposób Manchester United ugruntował swoje drugie miejsce w drodze do drugiego miejsca. Sześć punktów przewagi nad Chelsea, która wspięła się na podium po pokonaniu City w sobotę, i Leicester, który przegrał u siebie z Newcastle 4-2 w piątek, mają teraz siedem punktów za Old Trafford.

Jeśli Manchester City dużo myśli o finale Ligi Mistrzów, to Manchester United również odlicza do kolejnego finału, w sprawie Ligi Europy przeciwko Villarreal (26 maja w Gdańsku), po tym jak ich klasyfikacja została przypieczętowana w czwartek. od tego. tydzień.