La Nacion / Największy festiwal sportowy w swojej historii otwiera się dzisiaj w Paragwaju

Mówi codzienne zdanie, że marzenia muszą się spełnić. Dzisiaj 567 paragwajskich sportowców spełnia to marzenie, występując przed swoimi fanami na Igrzyskach Ameryki Południowej, które po raz pierwszy postawiły stopę na Guarani.

Uroczyste otwarcie odbyło się w Defensores del Chaco, gdzie czołowi krajowi i międzynarodowi artyści uczcili pozycję argentyńskiej Tiné i paragwajskiej supermodelki Nadii Ferreiry wśród lokalnych i międzynarodowych liderów i autorytetów, w wątku wielkiego artystycznego show, sportu i kultura.

Będą to Igrzyska Ameryki Południowej z największą liczbą sportowców w całej swojej historii, 7000, w tym urzędnikami, z Brazylią wyróżniającą się z 1000 członków, a następnie Paragwajem, który z tej okazji prezentuje największą delegację w całym swoim udziale od 1978 roku, z 576 sportowców.

Tak wyglądają obiekty COP, w których odbywa się największy festiwal sportowy w Ameryce Południowej. Zdjęcie: CHRISTIAN MEZA

Jak zawsze Argentyna i Brazylia przejdą przez ogólną tabelę medalową, przybywając ze wspaniałymi zawodnikami, z których wielu jest doświadczonych, a niektórzy z medalami igrzysk olimpijskich. ASU2022 kwalifikuje się do Igrzysk Panamerykańskich Santiago de Chile 2023, które są jednocześnie Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu 2024.

Sceny są gotowe do przyjmowania konkursów we wszystkich formach. Dziś od godziny 11:00 w Paragwaju koncentruje się jedyna działalność Komitetu Olimpijskiego, z testami narciarskimi, sportem będącym istotną częścią kultury miejskiej, polegającym na ślizganiu się na deskorolce i jednocześnie umiejętności wykonywania seria sztuczek.

Od jutrzejszej niedzieli wszystkie etapy zapełnią się zawodnicy, którzy w każdym teście będą starali się pokazać swój największy potencjał, by stanąć na wymarzonym podium i uhonorować swój kraj zdobywając medale.

Biorąc pod uwagę, że 18 sportów z 12. południowoamerykańskich Igrzysk Asuncion 2022 kwalifikuje się do Igrzysk Panamerykańskich Santiago de Chile 2023, a te w tym samym czasie co Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, 15 uczestniczących delegacji z pełną mocą przybywa do Paragwaju. Wśród nich jest Brazylia, która przyjeżdża do Asuncion z 8 medalami olimpijskimi, w tym 30-letnia pływaczka Ana Marcela de Jesus da Cunha, pięciokrotna mistrzyni świata, która w zeszłym roku zdobyła złoto w maratonie wodnym japońskiego mistrza olimpijskiego 2020 Olimpijczyk Izekias Queiroz, w sporcie wioślarskim, jest już w naszym kraju; Erlon Souza, w Cantonchi Speed ​​w Tokio 2020, a także gimnastyczka Arthur Zanetti, złoty medalista olimpijski w Londynie 2012 i srebrny medalista w Rio de Janeiro 2016.

Krajowy Sekretariat Sportu (SND), za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych, stwierdził, że Paragwaj oficjalnie zgłosił już swoją kandydaturę na organizację Pan American Junior Games 2025. Biorąc pod uwagę wielomilionowe inwestycje naszego kraju w infrastrukturę sportową dla gospodarza XII Igrzysk Ameryki Południowej rząd krajowy w pełni poparł tę prośbę, a minister sportu Diego Galeano przekazał ją w piątek Nevenowi Elikowi, prezesowi Panam Sports. W ten sposób Paragwaj dołączył do Peru jako solidni kandydaci na organizację Pan American Junior Games w 2025 r., które odbędą się w 2021 r. w Cali w Kolumbii. Teraz pozostaje poczekać, aż obaj kandydaci zostaną przeanalizowani, aż Panam Sports zdecyduje o miejscu w odpowiednim czasie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.