Lądowanie żołnierzy i pojazdów armii hiszpańskiej w Szczecinie

Lądowanie żołnierzy i pojazdów armii hiszpańskiej w Szczecinie

W tej grupie znajdują się czołgi bojowe Leopard 2E i VCI ASCOD Pizarro

We wtorkowe popołudnie grupa hiszpańskich żołnierzy i pojazdów wojskowych przybyła do portu w Szczecinie w Polsce.

Hiszpański wkład w lepsze szkolenie NATO w celu przesłania „silnego przesłania”.
grup wojskowych, które Hiszpania planuje pozostać za granicą do grudnia 2024 r

Powstaje Legion 300 żołnierzy i około 90 pojazdów W większości dołączyło wojsko Brygada X „Guzmán el Bueno”, Brygada Logistyczna (BRILOG) i Pułk Przesyłowy nr. 1 (RT 1). Jej obecność w Polsce jest efektem ćwiczeń Steadfast Defender 2024, największego manewru podjętego przez NATO od czasów zimnej wojny.

O sprawie poinformowała polska gazeta wojskowa Polska Sprojna, Hiszpańskie pojazdy wojskowe przybyły na pokład statku ro-ro „Blue Wave Harmony”.. Statek wypłynął z Modril w Hiszpanii 12 lutego i zacumował w brytyjskim porcie Falmouth w piątek wieczorem, skąd następnego ranka kontynuował podróż do Polski, docierając do Szczecina wczoraj wieczorem o 20:00. Według Vesselfinder.com. Tuż przed przybyciem statku, Hiszpańscy żołnierze przybywają na lotnisko Szczecin-Goleniów.

Hiszpańska grupa składa się z czołgów bojowych Leopard 2E i bojowych wozów piechoty ASCOD Pizarro.Transport opancerzony M-113, wóz ratowniczy Leopard 2ER Búfalo, wozy taktyczne Uro VAMTAC S-3 i ST-5, SUV-y Santana Aníbal, ciężarówki Iveco-Pegaso M.250 i ambulans Iveco 40.10WM 4×4.

The Polska Agencja Prasowa (PAP) zgłoszono, że Kontyngent hiszpański przydzielony jest do Wydziału Manewrowego Travsko PomorskieW województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej Polsce, Stacjonuje tam już 1 Warszawska Dywizja Pancerna WPJak poinformowało dziś Wspólne Dowództwo NATO w Brunssum, czołgi Leopard 2A5 są na wyposażeniu.

Bardzo ciężko trenujemy, aby uzyskać certyfikat, uczestniczyć w tych manewrach i być do dyspozycji NATO.O sprawie poinformował PAP ppłk Julio Suarez Carrasco. Ta faza szkolenia Niezłomnego Obrońcy nazywa się Inteligentnym Skokiem 24 i Drawsko Pomorskie zgromadzą 3000 żołnierzy z różnych krajów i około 700 pojazdów. Większą część kontynentu zajęli żołnierze brytyjscy, polscy i hiszpańscy, ale spodziewany jest także udział zawodników z Albanii i Turcji. Na opublikowanych przez PAP zdjęciach widać także niemieckich żołnierzy.

Jak podkreśla Polska Sprojna Szkolenie potrwa do końca lutegoJednostki uczestniczące będą wówczas pod dowództwem dowódcy 11. Dywizji Kawalerii Pancernej Lupusa. Dołącza do „Smoka 2024”.Największe ćwiczenia wojskowe zaplanowane w tym roku przez Wojsko Polskie. Razem z innymi udają się na wschódPrzeprawa przez Wisłę m.in.”Notatki polskiej gazety wojskowej.

Według Polskiej Sprojnej, Transfer do Traska Pomorskiego odbywa się na dwa sposoby: Pojazdy opancerzone poruszają się koleją, pozostałe transportem drogowym. W tym roku przez polskie poligony ma przejść około 30 000 żołnierzy. Z powodu tych masowych ćwiczeń NATO. Łącznie w ćwiczeniach Steadfast Defender 24 ma wziąć udział około 90 000 żołnierzy z 31 państw koalicji i Szwecji. Poniżej kolejna porcja zdjęć z lądowania Hiszpanii w Polsce.

Hiszpańskie czołgi bojowe Leopard 2E „Córdoba” Korpus Pancerny nr 1 10 (RAC 10) X Brygada „Guzman El Bueno” na pokładzie „Błękitnej Fali Harmonii” po przybyciu do Szczecina. Obok niego widzimy hiszpańskich żołnierzy Brygady Logistycznej (BRILOG) w pomarańczowych kamizelkach.

Pułk Piechoty „La Reina” nr 1. 2 (RI 2) pogotowia ratunkowego Uro VAMTAC Brygady „Guzman El Bueno”.

Uro VAMTAC ST-5 z anteną SECOMSAT Pułk Sygnałowy nr. 1 (RT 1), w czasie lądowania.

Różne bojowe wozy piechoty ASCOD Pizarro Pułk Piechoty „La Reina” nr 1. 2 (RI 2).

Iveco 40.10WM 4×4 Ambulance Health Group nr. 1 (AGRUSAN 1)Część Brygady Logistycznej.

Pojazd ratowniczy Leopard 2ER Buffalo „Guzmán el Bueno” X Brygada „Córdoba” brygada pancerna nr. 10 (RAC 10).

Ciężarówki Iveco-Pegaso M.250 armii hiszpańskiejPo zejściu na ląd w porcie szczecińskim.

SUV-y Santany Anibal PUŁK TRANSMISJI NR. 1 (RT 1) i Brygada Logistyczna (BRILOG).

Źródła obrazu: Polska Agenja Brasova / Polska Sprojna / Dowództwo Połączonych Sił NATO Bransom.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *