Lekarz, który pomagał w kierowaniu polityką szczepień przeciwko COVID-19 w Massachusetts, niespodziewanie umiera

Lekarz, który pomagał w kierowaniu polityką szczepień przeciwko COVID-19 w Massachusetts, niespodziewanie umiera

Lekarz i nauczyciel z Massachusetts, który odegrał rolę w badaniu szczepionek COVID-19 i ustalaniu odpowiednich polityk stanowych, niespodziewanie zmarł. Śmierć dr Roberta Feinberga została ogłoszona we wtorek przez UMass Medical School, gdzie był wybitnym profesorem medycyny i emerytowanym katedrą medycyny. Feinberg miał siedemdziesiąt siedem lat. Finberg pełnił funkcję głównego badacza w ponad pół tuzinie badań klinicznych związanych z COVID-19, w tym w tych testujących bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki Pfizer-BioNTech i Remdesivir jako leczenia bardzo chorych. Był także członkiem grupy doradczej ds. szczepień przeciw COVID-19 gubernatora Charliego Bakera, a Feinberg przekazał również społeczeństwu wiedzę na temat pandemii. Podczas pandemii odpowiadał na pytania i wyjaśniał najnowsze badania naukowe nad szczepionkami podczas segmentów na żywo w NewsCenter 5. Ostatnio Finberg mówił w piątek o powrocie mandatów na maskę io tym, jak spodziewał się, że zmieni to przebieg pandemii. „Dzięki swojemu charakterystycznemu kapeluszowi oraz prostemu stylowi i życzliwości, które uczyniły go skutecznym liderem, klinicystą, badaczem, pedagogiem i współpracownikiem, dr Feinberg miał wyjątkowy i znaczący wpływ na UMass College of Medicine i UMass Memorial od czasu jego przybycia w 1999 r.”, napisali urzędnicy UMass Medical School w oświadczeniu. W kraju jego wkład zawodowy obejmował ponad 300 publikacji, ponad 40 lat ciągłego finansowania National Institutes of Health i liczne granty badawcze z Departamentu Obrony, Agencja Obronnych Zaawansowanych Projektów Badawczych i inne. Wyjaśnił nasze zrozumienie receptorów wirusowych i wejścia w reakcje gospodarza i był powszechnie uznawany za eksperta od grypy. Jego historia służby dla naszego Akademickiego Centrum Nauk o Zdrowiu obejmuje prawie dziesięć lat w Radzie Powierniczej UMass Memorial Board of Trustees. Więcej informacji: Dr Helen Boucher z Tufts wspomina wpływ dr Feinberga na jego karierę:

Lekarz i nauczyciel z Massachusetts, który odegrał rolę w badaniu szczepionek COVID-19 i ustalaniu odpowiednich polityk stanowych, niespodziewanie zmarł.

Śmierć dr Roberta Feinberga ogłaszać We wtorek przez UMass Medical School, gdzie był Zasłużonym Profesorem Medycyny i emerytowanym Katedrą Wydziału Lekarskiego. Feinberg miał 71 lat.

Finberg pełnił funkcję głównego badacza w ponad pół tuzinie badań klinicznych związanych z COVID-19, w tym w tych testujących bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki Pfizer-BioNTech i Remdesivir jako leczenia bardzo chorych. Był także członkiem Grupy Doradczej ds. Szczepień przeciwko COVID-19 gubernatora Charliego Bakera.

Finberg przekazał również społeczeństwu wiedzę o pandemii. Podczas pandemii odpowiadał na pytania i wyjaśniał najnowsze badania naukowe nad szczepionkami podczas segmentów na żywo w NewsCenter 5.

Ostatnio Finberg mówił w piątek o powrocie mandatów masek io tym, jak spodziewał się, że zmieni to przebieg pandemii.

„Dzięki swojemu charakterystycznemu kapeluszowi oraz prostemu stylowi i życzliwości, które uczyniły go skutecznym liderem, klinicystą, badaczem, pedagogiem i współpracownikiem, dr Feinberg miał wyjątkowy i znaczący wpływ na UMass College of Medicine i UMass Memorial od czasu jego przybycia w 1999 r.”, napisali urzędnicy UMass Medical School w oświadczeniu. W kraju jego wkład zawodowy obejmował ponad 300 publikacji, ponad 40 lat ciągłego finansowania National Institutes of Health i liczne granty badawcze z Departamentu Obrony, Agencja Obronnych Zaawansowanych Projektów Badawczych i inne. Wyjaśnił nasze zrozumienie receptorów wirusowych i wejścia w reakcje gospodarza i był powszechnie uznawany za eksperta od grypy. Jego historia służby dla naszego Akademickiego Centrum Nauk o Zdrowiu obejmowała prawie dziesięć lat w Radzie Powierniczej UMass Memorial Board.

Więcej informacji: Dr Helen Boucher z Tufts University wspomina wpływ dr Feinberga na karierę:


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *