Lekarz mówi: W takich sytuacjach rozważ ponowne ukrycie się

Lekarz mówi: W takich sytuacjach rozważ ponowne ukrycie się

Lekarze twierdzą, że chociaż nowy podwariant powoduje więcej hospitalizacji w całym kraju i czekamy na zaktualizowane szczepionki na Covid-19, być może nadszedł czas, aby ponownie założyć maskę. Zwłaszcza w niektórych miejscach, takich jak podróż samolotem i podróż metrem.

Według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia w Stanach Zjednoczonych odsetek osób, które stwierdziły, że noszą maseczkę poza domem, w Stanach Zjednoczonych spadł z około 57% w styczniu 2022 r. do około 27% w styczniu 2023 r. Projekt Kraje Covid.

Jednak „maski nadal zapewniają dobrą ochronę” – mówi dr Andrew Pavia, kierownik oddziału chorób zakaźnych u dzieci na Uniwersytecie Utah i dyrektor epidemiologii w podstawowym szpitalu dziecięcym Intermountain.

Nie jest to zła decyzja dla każdego, kto chce zmniejszyć ryzyko.

Doktor Andrzej Pawia

Lekarz Chorób Zakaźnych Dzieci

„Osoby należące do grupy wysokiego ryzyka muszą rozważyć ponowne użycie masek i nie jest to zła decyzja dla każdego, kto chce zmniejszyć ryzyko”.

Pavia nadal uważa, że ​​noszenie maski powinno być decyzją osobistą, ale dodaje, że w pewnych sytuacjach, niezależnie od stanu zdrowia i wieku, noszenie maski może być korzystne dla Ciebie i innych.

Pavia zaleca ponowne noszenie maski w zatłoczonych miejscach publicznych, jeśli:

  • Niedługo wychodzisz za mąż lub wybierasz się na wesele
  • W najbliższej przyszłości wybieram się w wielką podróż
  • Opieka nad osobą z osłabionym układem odpornościowym

W takich sytuacjach „naprawdę nie chcesz się zarazić i to może być powód, aby pomyśleć, że czas założyć maskę” – Pavia mówi CNBC Make It.

Osobom z grupy wysokiego ryzyka poważnych powikłań związanych z COVID zaleca się noszenie maseczki w miejscach publicznych, w których przebywa wiele osób, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak samolot czy zatłoczone metro.

„Nikt tak naprawdę nie chce zarazić się Covidem” – mówi Pavia. „Możesz zwiększyć swoją ochronę”.

Nie przegap: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w zarządzaniu pieniędzmi, pracą i życiem? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Zdobądź CNBC za darmo Przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffettaktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *