Lekarze federalni twierdzą, że w ośrodku badań nad szczepionkami pod Filadelfią znaleziono fiolkę z napisem „ospa”.

Lekarze federalni twierdzą, że w ośrodku badań nad szczepionkami pod Filadelfią znaleziono fiolkę z napisem „ospa”.
Filadelfia (WPVI) – Kilka fiolek oznaczonych jako „ospa” znaleziono w ośrodku badawczym szczepionki w Pensylwanii, poinformowało we wtorek amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

„Nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek miał kontakt z niewielką liczbą zamrożonych fiolek” – powiedział CDC w oświadczeniu przesłanym e-mailem do CNN.

„Zamrożone fiolki zwane 'ospą wietrzną’ zostały przypadkowo odkryte przez pracownika laboratorium podczas czyszczenia lodówki w placówce prowadzącej badania nad szczepionkami w Pensylwanii. CDC i jej partnerzy administracyjni i organów ścigania prowadzą śledztwo i zawartość fiolek wydaje się być nienaruszona, ” dodał CDC. ”.

„Pracownik laboratorium, który odkrył kolby, miał na sobie rękawiczki i maskę na twarz. Więcej szczegółów podamy, gdy będą dostępne”.

Według Yahoo News, który cytował alert wysłany do dowództwa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że butelki zostały podobno znalezione w zamrażarce w poniedziałek wieczorem w zakładzie Merck pod Filadelfią.

Najbliższe miejsca Merck od Filadelfii to rozległe kampusy w West Point i Północnej Walii w hrabstwie Montgomery, chociaż Action News nie może potwierdzić obecności wątpliwych kolb w budynku.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​ospa, znana również jako ospa prawdziwa, zostanie zwalczona w 1980 roku po skoordynowanych ogólnoświatowych wysiłkach szczepień. Wcześniej wirus, który łatwo przenosi się z człowieka na człowieka, zarażał 15 milionów ludzi rocznie i zabijał około 30% z nich. Ostatni znany wybuch w Stanach Zjednoczonych miał miejsce w 1947 roku.

W 2014 r. personel NIH znalazł sześć fiolek ospy w nieużywanym magazynie podczas napełniania laboratorium na terenie kampusu NIH Bethesda w stanie Maryland w celu transportu. Dwie fiolki zawierały żywego wirusa. CDC poinformowało wówczas, że nie ma dowodów na to, że ktokolwiek miał kontakt z zawartością którejkolwiek z fiolek.

Rządy spierały się, czy należy zachować próbki wirusa, czy też zniszczyć wszystkie znane kopie. Większość rutynowych szczepień została wstrzymana w 1972 roku, ale wojsko i niektórzy badacze nadal są zaszczepieni.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleca, aby ludzie dostawali dawki przypominające ospie wietrznej co 3-5 lat, aby zachować ochronę, chociaż przynajmniej jedno badanie wykazało, że zaszczepione osoby mogą mieć przynajmniej pewną odporność na całe życie.

—-

The-CNN-Wire i 2021 Cable News Network, Inc. przyczyniły się do powstania tego raportu. , spółka zależna WarnerMedia.

Copyright © 2021 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *