Lekarze odłączyli połowę mózgu 6-letniej dziewczynki, aby zapobiec napadom padaczkowym

Lekarze odłączyli połowę mózgu 6-letniej dziewczynki, aby zapobiec napadom padaczkowym

Brianna Bodley, lat 6 (niepokazana na zdjęciu) przeszła 10-godzinną półsferektomię w celu oddzielenia połowy mózgu po zdiagnozowaniu u niej rzadkiej przewlekłej choroby zapalnej.
Obrazy Getty’ego

  • W zeszłym miesiącu lekarze przeprowadzili 10-godzinną półsferotomię u 6-letniej dziewczynki z południowej Kalifornii.
  • Brianna Bodley cierpiała na regularne napady padaczkowe w wyniku rzadkiej przewlekłej choroby zapalnej.
  • Ta procedura pozwoli Briannie na normalne życie – nawet z włączoną tylko połową mózgu.

Jest to 6-letnia dziewczynka Odzyskiwanie Po przejściu 10-godzinnej operacji, podczas której lekarze odłączyli jej połowę mózgu, aby spróbować wyeliminować codzienne napady.

Według doniesień mediów 6-letnia Brianna Bodley spędzi resztę życia z włączoną tylko połową mózgu. Lekarze twierdzą jednak, że mimo to wkrótce będzie mogła prowadzić zupełnie normalne życie.

„Po operacji cała lewa strona jej ciała została wyłączona” – powiedziała Crystal Bodley, matka Brianny. CABClokalny sklep w Los Angeles.

Po serii napadów w zeszłym roku u Brianny początkowo zdiagnozowano padaczkę w sierpniu 2022 r. – napisała Crystal Bodley na stronie internetowej. strona GoFundMe Do córki. Miesiąc później lekarze zdiagnozowali u Brianny zapalenie mózgu Rasmussena – bardzo rzadką chorobę neurologiczną, która zwykle atakuje tylko połowę mózgu.

Choroba Rasmussena jest przewlekłą chorobą zapalną, która występuje najczęściej u dzieci w wieku poniżej 10 lat. Lekarze początkowo próbowali leczyć Briannę lekami przeciwdrgawkowymi i sterydami, ale choroba nadal powoli postępowała.

Według National Institutes of Health, u dzieci nieleczonych może rozwinąć się paraliż, deficyty poznawcze i problemy z mową.

Według KABC dr Aaron Robison, neurochirurg dziecięcy w Loma Linda University Health, powiedział zaniepokojonym rodzicom Brianny, że jej mózg kurczy się z powodu napadów padaczkowych, które spowodowały uszkodzenie.

Zalecił wyłączenie połowy mózgu Brianny.

„Wystarczy odłączyć go od prądu, aby całkowicie zatrzymać chorobę, a może nawet ją wyleczyć” – powiedział Robison placówce.

Robison powiedział, że lekarze usunęli wcześniej połowę mózgu, ale zabieg ten może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Łatwiej jest odłączyć niepracującą połowę mózgu.

28 września Brianna przeszła 10-godzinną półsferotomię.

„To było długie dziesięć godzin” – powiedziała Crystal Bodley. CNN.

Lewa strona jej mózgu kompensuje teraz odłączoną prawą półkulę i zastanawia się, w jaki sposób musi to kompensować, aby mogła żyć pełnią życia.

W aktualizacji z 3 października na stronie Brianny GoFundMe podano, że opuściła oddział intensywnej terapii i wraca do zdrowia w szpitalu dziecięcym. Przejdzie intensywną rehabilitację szpitalną, aby ponownie nauczyć się chodzić i poruszać ręką – napisała jej matka.

Brianna może nigdy nie odzyskać zdolności motorycznych lewej ręki ani widzenia peryferyjnego w lewym oku. Ale Robison powiedziała CNN, że zabieg w ogóle nie zmieni osobowości małej dziewczynki.

„Brianna nadal będzie tą samą osobą, nawet po usunięciu połowy mózgu” – powiedział.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *