Lekarze z Omaha ostrzegają, że przypadki COVID-19 prawdopodobnie wzrosną tej jesieni

Lekarze z Omaha ostrzegają, że przypadki COVID-19 prawdopodobnie wzrosną tej jesieni

Ryzyko zakażenia wirusem Corona tego lata. Dobry wieczór. Jestem Julie Cornell. Rob: Jestem Rob McCartney. Ich niepokojące szczepienia mogą nie być proporcjonalne do liczby nowych odmian. JULIE: JOEY SAFCHIK Z KETV NEWSWATCH 7 Rozmawiałam z lekarzami – z dwoma lekarzami o tym, dlaczego ten ostatni strzał nie zapewnia takiej ochrony, jak myślisz. REPORTER PRASOWY: Możesz wiedzieć, że osoba, która została zaszczepiona i wzmocniona, ale nadal ma wirusa. Lekarze mówią, że to dlatego, że nasza odporność słabnie, ponieważ przekazujemy rodzicom z ostatniego zastrzyku i przekazujemy nowe warianty z oryginalnego szczepu. Ponadto twierdzą, że zainteresowanie publiczne wirusem słabnie szybciej niż kiedykolwiek. Przez kilka miesięcy minęły miesiące od ostatniego strzału. >> Nie robimy wszystkiego, co w naszej mocy, aby informować ludzi do daty promocji, tak naprawdę nie wychowujemy dobrze dzieci. Reporter: Ekspert ds. chorób zakaźnych w Centrum Medycznym Uniwersytetu Nebraska Dr. James Lawler obawia się, że w nadchodzących miesiącach pojawi się coraz więcej wirusów. >> Jeśli o to nam chodziło, to nie jest dobry znak. REPORTER PRASOWY: W tym tempie w Stanach Zjednoczonych dochodzi do około 400 zgonów dziennie, co daje około 140 000 zgonów rocznie. Zgony dotarły do ​​hrabstwa Douglas, ale lekarze tacy jak Chi Chi David są gotowi stawić czoła najgorszemu. >> Jeśli masz więcej osób z infekcjami, więcej z nich prawdopodobnie zachoruje. PRZEDSTAWICIEL PRASOWY: Zabiegi są łatwo dostępne – dostępne. >> Te zabiegi powinny być stosowane szerzej. Reporter: Ale QUIMBY mówi, że nadal musimy traktować szczepionki jako łaskę zbawienia. >> Szczerze mówiąc, lepiej zapobiegać niż leczyć. Reporter: W centrum rozmów medycznych, skutki nawracających infekcji. >> Obecnie dowody wskazują, że nawracające infekcje mogą być poważne, a potencjalnie nawet poważniejsze. Reporter: Ale obaj lekarze obawiają się, że opinia publiczna nie traktuje już wirusa poważnie. >> Myślę, że już udajemy, że to normalne, ale tak nie jest. >> Nawet jeśli nie wpłynęłoby to na nasz system, byłoby to trochę pechowe, gdyby to był punkt odniesienia. REPORTER PRASOWY: Zapytaliśmy, czy nie ma możliwości powrotu do pracy przed zalecanym przez CDC okresem oczekiwania, nawet jeśli czujesz się lepiej.

„Nie idzie nam dobrze”: lekarze metra ostrzegają przed przypadkami, liczba hospitalizacji prawdopodobnie wzrośnie jesienią

Wraz ze wzrostem liczby hospitalizacji i nowymi zmiennymi rosnącymi w metrze, lekarze obawiają się, że kolejny wzrost COVID-19 jest nieuchronny.


Wielu mieszkańców Nebraska otrzymało ostatnie zastrzyk COVID-19 kilka miesięcy temu. Lekarze obawiają się, że nadchodzące miesiące będą skażone większą liczbą wirusów i mniejszą ochroną. „Nie radzimy sobie dobrze i na bieżąco informujemy ludzi o dawce przypominającej, nie wykonujemy dobrej roboty przy szczepieniu dzieci” – powiedział dr James Lawler z University of Nebraska Medical Center, ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych. . „Jeśli to jest punkt, który ustaliliśmy, to z nadchodzącą jesienią, to nie jest dobry znak”. Obecnie, według Lawlera, codziennie w Stanach Zjednoczonych związanych jest z COVID-19 około 400 zgonów, a to byłoby około 140 000 rocznie. Śmiertelność w hrabstwie Douglas ustabilizowała się, ale lekarze tacy jak David Quimby z CHI Health przygotowują się na najgorsze w nadchodzących miesiącach, biorąc pod uwagę niedawny wzrost liczby hospitalizacji. „Jeśli masz więcej osób zarażonych, więcej z nich prawdopodobnie zachoruje” – powiedział Quimby. Zabiegi są łatwo dostępne, a Lawler opowiada się za ich szerszym stosowaniem. Jednak dwóch lekarzy Metro zgadza się, że zaszczepienie się powinno być pierwszym krokiem. Zastrzyki przypominające poprawią twoją ochronę”. Szczerze mówiąc, zapobieganie jest lepsze niż zapobieganie, powiedział Quimby. W trzecim roku pandemii skutki nawracających infekcji były głównym tematem rozmów medycznych. Lawler jednak obaj lekarze obawiają się opinia publiczna nie traktuje już wirusa wystarczająco poważnie, a Lawler powiedział: „Myślę, że już udajemy, że to normalne, ale tak nie jest”.

Wielu mieszkańców Nebraska otrzymało ostatnie zastrzyk COVID-19 kilka miesięcy temu. Lekarze obawiają się, że nadchodzące miesiące będą skażone większą liczbą wirusów i mniejszą ochroną.

„Nie radzimy sobie dobrze i na bieżąco informujemy ludzi o dawce przypominającej, nie wykonujemy dobrej roboty przy szczepieniu dzieci” – powiedział dr James Lawler z University of Nebraska Medical Center, ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych. . „Jeśli o to nam chodzi, wychodzenie jesienią, to nie jest dobry znak”.

Obecnie, według Lawlera, w Stanach Zjednoczonych dochodzi do około 400 zgonów związanych z COVID-19 dziennie, co oznaczałoby około 140 000 zgonów rocznie. Wskaźnik śmiertelności w hrabstwie Douglas ustabilizował się, ale lekarze tacy jak David Quimby z CHI Health przygotowują się na najgorsze w nadchodzących miesiącach, biorąc pod uwagę niedawny wzrost liczby hospitalizacji.

„Jeśli masz więcej zarażonych osób, więcej z nich prawdopodobnie zachoruje” – powiedział Quimby.

Zabiegi są łatwo dostępne, a Lawler opowiada się za ich szerszym stosowaniem. Dwóch lekarzy Metro zgadza się jednak, że szczepienie powinno być pierwszym krokiem. Strzały wzmacniające wzmocnią twoją ochronę.

— Szczerze mówiąc, lepiej zapobiegać niż leczyć — powiedział Quimby.

W trzecim roku pandemii skutki nawracających infekcji były głównym tematem rozmów medycznych.

„Obecnie dowody sugerują, że nawrót infekcji może być równie poważny, a być może nawet cięższy” – powiedział Lawler.

Obaj lekarze obawiają się jednak, że opinia publiczna nie traktuje już wirusa poważnie.

„Myślę, że już udajemy, że to normalne, ale tak nie jest” — powiedział Lawler.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.