Lekarze z Utah ostrzegają przed zatruciem tlenkiem węgla, gdy zimą spadają temperatury

Doctors at Intermountain Healthcare are warning Utahns about the dangers of carbon monoxide poisoning, particularly during cold weather.

Lekarze z Intermountain Healthcare ostrzegają Utah przed niebezpieczeństwem zatrucia tlenkiem węgla, szczególnie podczas zimnej pogody. (Jeffrey D. Allred, Wiadomości z pustyni)

Szacowany czas czytania: 2-3 minuty

Salt Lake City – Lekarze z Intermountain Healthcare wezwali mieszkańców Utah w środę, aby byli świadomi ryzyka zatrucia tlenkiem węgla, ponieważ stan radzi sobie z zimowymi temperaturami, a ludzie włączają więcej grzejników.

„Kiedy piece są uruchomione, należy również sprawdzić detektory tlenku węgla” – powiedział dr Mark Robbins, specjalista medycyny hiperbarycznej w Intermountain’s Utah Valley Hospital.

Robbins powiedział, że ludzie powinni upewnić się, że mają skuteczny detektor tlenku węgla. Detektory tlenku węgla są nieskuteczne po pięciu do siedmiu latach, powiedział, w krótszym czasie niż alarmy pożarowe, z którymi są często kojarzone.

Jak wynika z komunikatu prasowego Intermountain Healthcare, każdy sprzęt grzewczy spalający paliwo może wytwarzać tlenek węgla, w tym kuchenki, kuchenki gazowe, podgrzewacze wody, piece i grzejniki kosmiczne. Używanie maszyn napędzanych paliwem w słabo wentylowanych pomieszczeniach może wytwarzać tlenek węgla i powodować zatrucia.

Urzędnicy Intermountain sugerują, aby ludzie zastanowili się, jak zapobiegać zatruciu tlenkiem węgla i podjęli kroki zapobiegawcze, w tym coroczne kontrole pieców i podgrzewaczy wody, monitory i alarmy tlenku węgla, nieużywanie samochodów w pomieszczeniach i sprawdzanie kominów, aby się upewnić. nie jest zabronione.

Tlenek węgla może rozprzestrzeniać się przez ściany i wypełniać całe pokoje, domy lub budynki, powiedział Robbins. Oznacza to, że nawet jeśli Twój piekarnik działa dobrze, wyciek sąsiada może wpłynąć na to, że ekrany będą jeszcze bardziej potrzebne.

Gaz jest bezbarwny, bezwonny i bez smaku, więc jest prawie niewykrywalny, co czyni go główną przyczyną śmierci w wyniku zatrucia w kraju.

„Niestety, niektóre objawy towarzyszące zatruciu tlenkiem węgla naśladują COVID i objawy grypy — ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy, nudności, bóle, bóle… Jeśli podejrzewasz, że Ty lub ktoś bliski mógł być narażony na wysoki poziom tlenku węgla. Powinieneś natychmiast wyjść i szukać pomocy” – powiedział Robbins.

Powiedział, że jedną z oznak zatrucia tlenkiem węgla może być sytuacja, w której wszyscy w domu zachorują dokładnie w tym samym czasie.

Robbins ostrzegł, że osoby zatrute tlenkiem węgla są narażone na trwałe uszkodzenie mózgu lub serca i zasugerował, że każdy, kto jest narażony na działanie tlenku węgla, powinien udać się na pogotowie w celu zbadania, bez względu na to, jak świetlane były ich objawy.

„Najskuteczniejsze leczenie następuje w ciągu pierwszych 24 godzin” – powiedział Robbins.

Pacjenci są zwykle leczeni tlenem o dużym przepływie, a czasami hiperbaryczną komorą tlenową, która zmniejsza, ale nie zawsze zapobiega trwałemu uszkodzeniu mózgu.

Urzędnicy Intermountain Healthcare twierdzą, że ponad 20 000 osób w całym kraju odwiedza izbę przyjęć każdego roku w związku z incydentami związanymi z tlenkiem węgla, a w komunikacie cytowane są raporty Centers for Disease Control and Prevention, z których wynika, że ​​ponad 400 osób w kraju umiera rocznie z powodu „nieumyślnego zatrucia”. pożary tlenku węgla.”

Robbins powiedział, że w latach 1996-2013 szpitale w Utah leczyły średnio 422 osoby rocznie i doświadczały 30 zgonów rocznie z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

Powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.