lekkoatletyka. – 10. Wings for Life World Run gromadzi ponad 206 000 osób i gromadzi 5,8 mln osób – więcej sportu

Dziesiąta edycja „Wings for Life World Run” zgromadziła w niedzielę 7 maja łącznie 206 728 osób, które wzięły udział w jedynym na świecie zsynchronizowanym wyścigu bez mety, który przeznacza wszystkie zebrane fundusze na badania rdzenia kręgowego urazy.

Jak pokazuje Red Bull, jest to rekord w tej dekadzie istnienia wyścigu, który przełożył się na 5,8 miliona euro zebranych na ten cel charytatywny na imprezę, która rozpoczęła się o godzinie 13:00 czasu półwyspu hiszpańskiego, średnio godzinę przed samochód „łapiący”, który jest celem wyścigu.

W tej swoistej „walce” ruchomej bramki z biegaczami nikt nie zaszedł dalej niż Japończyk Joe Fudoka i Polka Kasia Zakkoda, którzy zwyciężyli pokonując odpowiednio dystanse 69 i 55 kilometrów.

Oprócz słynnych zawodników, wyścigi na całym świecie wspierali zawodowi sportowcy tacy jak piloci Sebastien Ogier, Luc Alphand, Felipe Fraga czy Matthias Walkner, narciarka alpejska Leticia Buffoni, czterokrotna mistrzyni w łyżwiarstwie figurowym. Adam Malech lub, w Hiszpanii, para Padel nr 1 w 2022 roku, Juan Lebrun i Ally Galán, mistrz olimpijski we wspinaczce Alberto Genis, zawodnik BMX Courage Adams i 11-krotny mistrz świata punta-punta Iñaki Osa.

W swojej dziesiątej edycji Wings for Life World Run zorganizowało siedem biegów w Wiedniu, Monachium (Niemcy), Zug (Szwajcaria), Lublanie, Zadarze (Chorwacja), Poznaniu (Polska) i Kachetii (Gruzja), łącznie 239 biegów. Aplikacja działa „w pozostałych częściach świata, gdzie biegacze mogą przyłączyć się do sprawy za pośrednictwem oficjalnej „aplikacji” wydarzenia. Łącznie wszystko to oznacza, że ​​biegacze przebyli razem 1 230 000 km.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *