Leon poprowadził Polskę i Guantorinę do Włoch

Wilfredo Leon i Othmani Juantorina z Santiago podnieśli flagę kubańskiej męskiej siatkówki prowadząc atak swoich drużyn, Polski i WłochW meczu, który oboje rozegrali kilka godzin temu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Lyon z tyłu to polski mistrz świata, która musiała podnieść głowę po niespodziewanej porażce w pierwszym występie z Iranem (3-2) i odniosła przekonujące zwycięstwo z trzech setów do zera.

Niezłomna praca 27-latka została podsumowana na 18 punktów – w tym trzy na zagrywce i jeden na blokowaniu – o cztery więcej niż kapitan Bartosz Couric. Nawiasem mówiąc, Leon również zaliczył najszybszy serwis w wyzwaniu, strzelając z prędkością 128 km/h.

Podczas, Juantorina poprowadził półwysep z dziewięcioma adnotacjami, kwotę podobną do tej, którą osiągnął Alessandro Micheletto. Jak pamiętacie, Włochy musiały wrócić z dwóch przeciwnych grup, aby pokonać Kanadę w zeszły piątek.

Potrzebujemy Twojej pomocy:

Podobnie jak Ty, tysiące Kubańczyków Czytają i wspierają niezależne dziennikarstwo CiberCuba. Nasza niezależność redakcyjna zaczyna się od niezależności ekonomicznej: Żadna organizacja w żadnym kraju nie finansuje CiberCuba. Tworzymy własną agendę, publikujemy nasze opinie i oddajemy głos wszystkim Kubańczykom bez wpływów z zewnątrz.

Nasza gazeta do dzisiaj była finansowana wyłącznie z reklam i prywatnych pieniędzy, ale to ogranicza to, co możemy zrobić. Dlatego prosimy o pomoc. Twój wkład finansowy pozwoli nam prowadzić więcej dziennikarstwa śledczego i zwiększyć liczbę współpracowników raportujących z Al Jazeera, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności redakcyjnej. Każdy wkład, duży czy mały, będzie miał wielką wartość dla naszej przyszłości. Już od 5 USD i zaledwie minutę swojego czasu możesz połączyć siły z CiberCuba. Dziękuję.

Wkład teraz