Letnie napady nasilają się w hrabstwie San Diego – NBC7 San Diego

SAN DIEGO – Lato to jeden z okresów, w których zgodnie z przysięgą burmistrza odnotowuje się więcej włamań do domów, a niejednokrotnie to my otwieramy drzwi włamywaczom.

Julia Diaz, specjalistka od zapobiegania przestępczości, mówi Departament Szeryfa San Diego.

Może się to zdarzyć w Rezydencja na Shadow Mountain Road. W El Cajon 21 lipca, gdzie podejrzani Dwoje dorosłych i czarnoskóry nieletni w białych butach Nike ukradli rzekomo 4000 dolarów i broń palną.

„Zaobserwowaliśmy wzrost przestępczości, szczególnie w domach”, mówi Antonio Yenguez, oficer z Departamentu Szeryfa San Diego. Coś niezwykłego latem, kiedy wielu wyjeżdża na wakacje. Według funkcjonariusza Yñigueza większość włamań do domów ma miejsce w nocy, Jednak, podobnie jak w tym przypadku, do kradzieży doszło w biały dzień, pomimo obecności kamer bezpieczeństwa i alarmu w mieszkaniu. „Wielu z tych ludzi nie boi się i wejdzie do domu, żeby coś ukraść”.

Ofiara latynoskiej rodziny w ich domu, złodzieje włamują się do ich domu i kradną tysiące dolarów

Ale są sposoby na to, aby miłośnicy obcych rzeczy nie wchodzili do naszego domu:

  • „Zalecamy, aby mieli kamery monitorujące, pies jest dobrym alarmem i zamyka drzwi i okna” – mówi funkcjonariusz Yñiguez.
  • Nie, eksponowanie kosztowności w sieciach społecznościowych lub wyrzucanie pudełek do śmieci: „Każdy dzień to okazja dla ludzi, którzy potrzebują pieniędzy i chcą cię okraść” – mówi Diaz.
  • Kolejną wskazówką jest pomoc nam jako sąsiadom, jeśli zauważymy coś niezwykłego w naszej społeczności, zwłaszcza jeśli wiemy, że są poza miastem, porozmawiaj z władzami. Wydział burmistrza może pomóc Ci założyć grupę straży sąsiedzkiej w Twojej społeczności, odwiedzając Strona Zapobiegania Przestępczości Departamentu Szeryfa.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.