Lewandowski goni rekord Gerda Mullera z 40 golami w jednym sezonie – Fútbol Internacional

Berlin, 14 maja (EFE). Polakowi Robertowi Lewandowskiemu udało się osiągnąć rekord ustanowiony przez Gerda Müllera od 1972 roku – 40 goli w jednym sezonie w Bundeslidze, a do wyrównywania jednego gola pozostały tylko dwa dni.

W najbliższą sobotę Bayern Monachium zagra z Freiburgiem, jednym z ulubionych rywali Uwandowskiego, i jest prawdopodobne, że rekord, który przez lata uważano za niemożliwy do osiągnięcia, będzie równy lub nawet lepszy.

„Nikt nigdy nie pomyślał, że rekord 40 bramek może zostać pobity, nawet jeśli media spekulują, że” – powiedział były napastnik Roy MacKay w oświadczeniu na stronie Bayernu w ramach serii poświęconej rychłemu upadkowi tego gola. Historyczny znak towarowy

Sam McKay, jak wspomina, był przedmiotem takich spekulacji, jakie pamięta, kiedy strzelił sześć goli w pierwszych trzech dniach sezonu 2005/06. Ostatecznie pozostało mniej niż 20 bramek.

Inna legenda Bayernu, Giovanni Elber, zwraca uwagę w tej samej serii, że nie można dostrzec typowego gola Lewandowskiego, ponieważ Polak zdobywa wszelkiego rodzaju bramki.

„Dobrze porusza się w grze zespołowej, strzela z wewnątrz i z zewnątrz pola gry i dobrze uderza nogami i głową” – powiedział Elber.

Paul Breitner, kolega z drużyny Gerda Mullera w roku strzeleckim, uważa Lewandowskiego nie tylko za to, że może osiągnąć 40 bramek w jednym sezonie, co uważa za oczywiste, ale także wskazuje na inny cel.

„Jest dla mnie jasne, że Lewandowski zdobędzie w tym sezonie liczbę 40 goli Gerda Mullera. Jest on niesamowicie wysokiej jakości i pragnienie, które widziałem u Gerda dopiero od pięciu dekad i nigdy nie był usatysfakcjonowany i chciał strzelić dziesięć goli za każdym razem. – powiedział Brettner.

Dodał: „Jeśli Lewandowski będzie grał z Bayernem przez trzy lata, a kontuzje będą go szanować, to wynik Gerda Mullera w karierze w Bundeslidze 365 goli również spadnie”.

Niewątpliwie ten ostatni cel jest bardziej ambitny, ponieważ Lewandowski ma jeszcze do osiągnięcia 90 bramek, co oznacza kontynuację strzelenia 30 bramek w sezonie.

W tym sezonie jest trzecim, w którym Lewandowski osiągnął 30 bramek. 30 minut wcześniej w 2016 r., 34 minuty wcześniej w 2020 r.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *