Lewandowski, maszyna do zdobywania punktów pozostawiona bez Ballon d’Or

Wszystko, czym mogę się pochwalić, że jestem jedną z wielkich postaci 2021 roku, Robert Lewandowski Miał tytuły, rekordy, cele i konsekwencję w Bayern Monachium. Brakowało mu jednak najważniejszego wyróżnienia, które mogłoby ukoronować być może najlepszy etap w jego karierze: Złota piłka.

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, która wyróżnia polskiego napastnika, jest to, że w tym roku przeniósł się z najlepszymi. Rok i dni po tym przekazaniu FIFA napastnik przeniósł tę odznakę do drugiej połowy ubiegłego sezonu, którą pokazał w pikach.

Początkowo, w styczniu, była Borussia Dortmund uzbierała już 17 bramek w turnieju i znacznie zwiększyła to w ciągu semestru z 24 bramkami, a na drodze był tylko jeden mecz bez konwersji, by zakończyć sezon z 41 bramkami. Co dało mu wielkie osiągnięcie, pokonując historyczny wynik Gerda Mullera (40) w tych samych mistrzostwach Niemiec.

Równolegle do tego, co zrobiono na boisku krajowym, jako gospodarz Bundesligi 2020-21 świętował także pięć razy w poprzedniej Lidze Mistrzów, w której Bawarczycy nie mogli obronić tytułu po upadku w ćwierćfinale i dwukrotnie w ćwierćfinale. Liga Mistrzów. Klubowe Mistrzostwa Świata, które w lutym zakończyły się zwycięstwem drużyny krzyżackiej.

Wyraźny zwycięzca Złotego Buta, który zdobył we wrześniu, z jego nazwiskiem na ustach wielu osób za nominację do doskonałości przyznaną w tym roku przez France Football, Lewan Gulsky, jak kiedyś znał go jego kolega z drużyny Thomas Muller, powiedział ci. Ta kampania.

Tak samo zabójczy jak poprzednio, tak dobrze utrzymał się przed przeciwną bramką, że był na skraju nowego i majestatycznego rekordu. Czy to między sezonem a sezonem, zgromadził 15 meczów z rzędu i przeszedł do ligi, w sumie 19, którą rozpoczął w drugim miesiącu roku, ale to nie wystarczyło, aby dostać się do 16 od Ramseya Mullera. .

Po tej męce Robert natychmiast wznowił swoją ścieżkę nagrywania w różnych dziedzinach, a zainteresowanie jego zdobyciem Złotej Piłki rosło, ponieważ jego nominacja nie znajdowała się już wśród 30 wybranych, ale na podium. .

Ale co z jego występem na Euro 2020? W tym sensie na szczeblu ogólnopolskim napastnik zdobył najniższy punkt w 2021 roku. Mając tylko jedną bramkę w turnieju, doznał wczesnej eliminacji Polski w rozgrywkach z fazy grupowej.

Ale pomimo tego, co wydarzyło się w mistrzostwach kontynentu, to, co wydarzyło się w ciągu roku, było warte zdobycia Złotej Piłki, co odzwierciedla opinia publiczna sygnałami, które nie pochodziły od samego napastnika, Lionela Messiego, Karima Benzemy i Jorginho. .

Tak jak wielka była iluzja Polaka, tak i jego niepokój. Z 580 głosami zawodnik Bayernu nie wystarczył, aby zachować nagrodę i zobaczył świetną okazję, aby zakończyć karierę przed 613 dla Argentyńczyka.

Mimo to Lewandowski zakończył 2021 rok jako najlepszy strzelec wśród pięciu głównych lig europejskich w roku kalendarzowym z 69 znaczkami na siatce i zasiadł przy stole wielkich piłkarzy tamtych czasów, mimo nierozstrzygniętego konta, mając 33 lata, dominując na świecie z boku Single Football.

Prawda jest taka, że ​​to od słów Messiego zależy, czy zamierza pomścić tę nagrodę, a przynajmniej zrekompensować te ogromne kampanie: „To wielki zaszczyt walczyć z Lewandowskim, byłem zwycięzcą Złotej Piłki 2020. Albo France Football jest ci winna darowiznę, musisz ją dostać też w domu.

Zdjęcie: Getty Images

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *