„Lewandowski nie grał w Lidze Mistrzów, aby pojechać do Polski”

Pep Guardiola, trener Manchesteru City, powiedział, że ma niewiele informacji o Lidze Europejskiej, ale skrytykował wybór klubów, które ją tworzą, i że nie ma związku między „wysiłkiem a nagrodą”, aby do niej należeć.

„Dowiedziałem się kilka godzin przed opublikowaniem oświadczenia, podobnie jak reszta trenerów. Powiedzieli mi, że jesteśmy w trakcie wydawania oświadczenia. Oświadczenie jest, ale nikt nie podał żadnych dalszych szczegółów na temat tego, co będzie bądź kreatywny.

„To nie jest sport. Mam bardzo mało informacji, ale nie można go uznać za sport, gdy nie ma związku między wysiłkiem a nagrodą i gdy sukces jest gwarantowany dla nielicznych. Kiedy nie ma znaczenia, że ​​przegrasz”.

– Wielokrotnie mówiłem, że chcę odnieść sukces w Premier League, a nie tylko w wielkiej lidze. Nie wiem, czy to stwierdzenie się zmieni i pozwoli na ruch czterech czy pięciu innych drużyn.

Manchester City jest jedną z 12 drużyn, które utworzyły europejską Premier League, a Pep skrytykował UEFA, która sprzeciwia się utworzeniu nowego turnieju i już zagroziła klubom, które go tworzą.

– Nie musisz być cyniczny. Wszyscy szukają swoich zainteresowań, UEFA też … W najważniejszej części ligi, kiedy walczymy o tytuły, (Robert) Lewandowski nie mógł grać z PSG, bo był również kontuzjowany w UEFA zdecydował, że tak i Lewandowski nie będzie mógł zagrać, bo w marcu wyjechał do Polski. Każdy szuka własnych interesów „- powiedział o organizmie, który” zawiódł „dla niego.

Na koniec powtórzył, że nie rozumie, dlaczego niektóre kluby, które wygrały Ligę Mistrzów, nie znalazły się w tak zwanej Europejskiej Super Lidze.

„Jest to problem globalny i konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego istnieją te zespoły i inne, które nie są jak Ajax, który ma cztery Ligi Mistrzów. Muszą to wyjaśnić”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *