Lewandowski przełamuje zaklęcie, a Szczęsny ratuje Polskę

Polacy po zwycięstwie nad Półwyspem Arabskim chwilowo prowadzą w grupie C z czterema punktami i już czekają na Argentynę, na czele której stoi Messi.

Kiedy jego towarzysze rozmrozili ananasa, on nadal tam leżał Robert Lewandowski, Z twarzą i pięściami wciśniętymi w trawę. Stał tak przez kilka sekund, jakby chciał przedłużyć moment, w którym wreszcie zdobędzie bramkę w Pucharze Świata. Ślad łez na jego twarzy zdradza, jak bardzo męczyła go ta susza lub jak bardzo chciał ją złamać. Począwszy od frustracji, jakiej doświadczył w Rosji 2018, gdzie ledwo udało mu się wejść w pole karne, aż po niecelny rzut karny w meczu z Meksykiem pierwszego dnia Kataru 2022. Bramka przełamała magię i była świadkiem zwycięstwa nad Arabia Saudyjska (2-0). ).

Jak bardzo zmieniłby się scenariusz, gdyby nie to Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz, momentami dobry, czasem podatny na poważne błędy, przywdział strój bohatera, aby uratować Polskę w rzutach karnych VAR świetną podwójną obroną. Co prawda będzie wiele rzutów karnych lepszych od kopnięcia Salema Al-Dosariego, ale ten, który nie pozwala na akcenty, to druga interwencja. Pusty punkt przerwania Odbicie Mohameda Al-Breika na małej przestrzeni zapewniło Amnie w pierwszej połowie minimalną przewagę, jaką kilka minut wcześniej dała Polsce bramka Zielińskiego.

Lewandowski przełamuje zaklęcie, a Szczęsny ratuje Polskę

Na więcej też Polska nie zasłużyła w meczu, w którym prezentowała słabszy poziom, jak to miało miejsce w meczu z Meksykiem. godzinę temu, Saleh Al-Shehrikról strzelców meczu przeciwko Argentynie i Hervé Renard Musieli wygnać tego księcia Mohammeda bin Salmana Obiecałbym każdemu graczowi Rolls Royce’a za historyczne zwycięstwo nad Albiceleste. Trener skorzystał z okazji i przypomniał sobie, że zwycięstwo, choć ważne, było tylko trzema punktami i tak właśnie grała jego drużyna. Zabawne, ofensywne, choć mało prochu. Całe bogactwo, jakie posiadał w regionach przeciwko Argentynie, zostało utracone na rzecz Polski. Polska ma tyle prochu, ile jej brakuje, choć nie zawsze z niego korzysta.

Czesław Mečenević Towarzyszył Lewandowskiemu z innej kanonierki, Arkadiusz MelikJednak podaż piłek była nadal dość ograniczona. Ci, którzy przyjechali dobrze, owszem, mieli kogoś, kto ich wykończył lub zrobił z nimi coś pożytecznego. Jako centrum Matty Cash Na przód małej pola bramkarz odebrał piłkę spod nóg Lewandowskiego, ale napastnik Barcelony przejął ją i posłał pierwszą piłkę na talerz do Zielińskiego. Albo jak ten, który przyszedł z drugiej strony, a było już 1:0 dla Polski i Milik trafił w poprzeczkę. Gol wciąż był niepewny, gdy Lewandowski również trafił w stolarkę.

Żadne z nich nie zniechęciło Arabii Saudyjskiej, która do tego czasu kontynuowała próby, z mniejszym lub większym porządkiem Abdul-Ilah Al-Maliki Popełnił ogromny błąd, próbując wybić piłkę od tyłu. Saudyjczykowi nie udało się przejąć kontroli, gdy był ostatnim człowiekiem na granicy swojego pola, a Lewandowski cały czas miał na oku, skradziono mu portfel i sam stanął przed bramkarzem. Polski napastnik przez całą swoją karierę na świecie zdobywał niskie gole, zacisnął pięści i rzucił się na murawę. Łeb w łeb, płacząc pod grupą kolegów z drużyny po przełamaniu dwukrotnej suszy w Pucharze Świata.

Według standardów

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *