Lewandowski wzywa do dużych zmian w Polsce

Lewandowski wzywa do dużych zmian w Polsce

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert LewandowskiZaapelował o „duże zmiany, aby pojawiło się światło w tunelu”, przez który przechodzi biało-czerwony zespół, który ciemnieje po wczorajszej porażce z Albanią (2:0).

(Zdjęcie: FIFA)

W wywiadzie wyemitowanym dziś na oficjalnym polskim kanale zawodnik Barcelony przyznał, że jest „bezradny” i „nie potrafi wyjaśnić przyczyn” fatalnego wyniku, jaki osiągnął wczoraj w Tiranie, a przede wszystkim bardzo słabego występu, jaki rozegrał zaprezentował się on i jego koledzy z drużyny. Z jednym strzałem na bramkę i strasznym zdjęciem.

Polska gwiazda przyznała: „Od początku kwalifikacji mieliśmy problemy” i zastanawiała się: „Co się stało z drużyną, która grała w prawie takim samym, lepszym składzie”. Podsumował: „Wiem, że możemy grać lepiej i wygrywać”.

Robert Lewandowski
(Zdjęcie: FIFA)

Lewandowski i trener

Nie chciał rozmawiać na temat przyszłości portugalskiego trenera Fernando Santosa, ale już pojawiły się głosy nawołujące do alternatywy w kierowaniu drużyną, a on jest trenerem, który stał się przedmiotem poważnych pytań ze względu na brak konsekwencji w rozmowach, m.in. takie przypadki jak Kamil Grosicki, który w najlepszych okresach swojej gry w lidze był nieobecny, a jednocześnie grał w podstawowym składzie, gdy zaobserwował spadek formy.

Wczorajszy wynik komplikuje awans Polski do Pucharu Europy i plasuje ją na czwartym miejscu w grupie E, ustępując jedynie Wyspom Owczym i Albanii (prowadzącej z 10 punktami), Czechom i Mołdawii (remis z ośmioma punktami).

Z różnicą bramek – 8 i wszystkimi meczami zakończonymi porażką, Polski Orzeł musi lecieć, jeśli chce być obecny na Mistrzostwach Europy w Niemczech, bo w tej chwili widzi zagrożenie nawet dla drugiego miejsca w grupie i jeśli dalej będą tak grać, być może będą musieli walczyć w kwalifikacjach i mają nadzieję wykorzystać swoją dobrą pozycję w Europejskiej Lidze Narodów.

Robert Lewandowski
(Zdjęcie: FIFA)

Z drugiej strony reprezentację Polski, a zwłaszcza Lewandowskiego, ogarnęło wiele kontrowersji.

Niedawno Lewy został oskarżony o zaproszenie kolegów z drużyny do luksusowej restauracji podczas mundialu w Katarze, a następnie skierowanie projektu ustawy do Federacji Polskiej, czemu piłkarz zaprzeczył, a wciąż trwają kontrowersje wokół zaangażowania jednego z jego ochroniarzy w Ten. Działalność neonazistowska.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *