LG przygotowuje się do wprowadzenia na rynek 97-calowego telewizora OLED do 2022 r.

Telewizory są dostępne w większych rozmiarach każdego dnia, a sprzedaż dużego cala rośnie w tempie nie do zatrzymania. Niższe ceny umożliwiły zakup 75-calowego telewizora za nieco ponad 800 euro i 85-calowego za nieco ponad 1000 euro. To zachęciło wielu (tych, którzy mają wolną przestrzeń) do zainstalowania oryginalnych ekranów kinowych w swoim salonie.

Ale dla tych, którzy szukają dużego telewizora, ale oprócz wysokiej jakości, ważny jest wydatek, który trzeba ponieść. Zwłaszcza w technologii OLED, choć ceny znacznie spadły, a na niektórych pokazach mogliśmy zobaczyć 77-calowy telewizor OLED za 2800 euro, kiedy jeszcze dwa lata temu było to niemożliwe za mniej niż 6000 euro.

Dla tych, którzy mają 77 cali wzrostu, LG, według niektórych mediów, takich jak Korea Bizwire, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek 97-calowego telewizora OLED. Prawdziwa bestia pod względem wielkości i jakości OLED. Plotka głosi, że wyjście to 2022, więc wygląda na to, że nie będzie długo czekać.

LG OLED Signature z serii 88 pulgadas Z1 8K
LG OLED Signature z serii 88 pulgadas Z1 8K

Ta wiadomość, jak się okazało, pochodzi od samych urzędników firmy, wydanej na forum Electronics Forum. Nadal nie ma dokładnych szczegółów na temat rozdzielczości, czy to 4K czy 8K, ani jej ceny, chociaż mamy wyobrażenie, ile może to kosztować. Zdecydowanie największym telewizorem OLED jest 88-calowy Z1 Signature o rozdzielczości 8K.

W ten sposób koreańska firma atakuje plany swojego największego rywala, Samsunga, aby do końca tego roku wprowadzić na rynek 99-calowy telewizor Micro LED. Ale także, Samsung właśnie wypuścił 98-calowy Neo QLED QN90A z technologią Mini LED i rozdzielczością 4K.

Ścianka Samsung MicroLED
Ścianka Samsung MicroLED

Oczywiście tego rodzaju premiera jest sposobem na wyrwanie się i odstraszenie konkurentów, ale ci, których stać na zakup telewizora tej wielkości i tej ceny, najwyraźniej nie mają szczęścia.

Będziemy Cię informować na bieżąco o wszystkich nowościach, gdy dowiemy się o 97-calowym LG OLED i jego premierze.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *