Liczba chorób układu oddechowego gwałtownie rośnie w Nowym Jorku w 15 stanach: CDC

Liczba chorób układu oddechowego gwałtownie rośnie w Nowym Jorku w 15 stanach: CDC

zdrowie

Witamy w Big Sizzle.

Nowy Jork jest jednym z niewielu gorących miejsc, w którym w tym miesiącu rośnie liczba chorób układu oddechowego. CDC raportuje.

Wiadomość ta nadeszła po wcześniejszym raporcie Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, w którym ostrzegano przed niedawnym wzrostem o 30% liczby hospitalizacji pacjentów z Covid-19. Wskaźniki hospitalizacji są Wyższe wśród małych dzieci i osób starszych.

Jednak COVID-19 to tylko jedna z niewielu chorób powodujących ból głowy na obszarze trzech stanów, nie wspominając o większości stanów południowych i większości południowo-zachodniej, a także Kalifornii.

We wszystkich tych gorących punktach występuje wysokie lub bardzo wysokie stężenie wirusa koronowego (COVID-19), zakażenia syncytialnym wirusem oddechowym (RSV) lub grypy.

To przerażające trio zostało nazwane „potrójną plagą”.

Gruzja i Karolina Południowa to dwa najgorsze stany w kraju. Bliżej domu w stanie Nowy Jork odnotowuje się niski poziom zachorowań.

Liczba zachorowań na choroby układu oddechowego osiąga najwyższy poziom w całych Stanach Zjednoczonych. Center for Disease Control

„Słyszymy nie tylko o nowym wirusie czy nowym patogenie, ale raczej o powszechnych rzeczach, które możemy zaobserwować w każdym sezonie, a które być może łączą się w jedną całość” – powiedział dr Philip Huang, dyrektor ds. zdrowia i usług społecznych hrabstwa Dallas. Powiedział ABC News.

„Wiesz, środki zapobiegawcze są takie same, zostań w domu, jeśli jesteś chory, umyj ręce, kaszl w rękaw, nie pocieraj oczu, nosa i ust i bądź na bieżąco ze swoimi szczepieniami”.

Rośnie także liczba hospitalizacji z powodu grypy – łącznie 5753 przypadków w ostatnim tygodniu listopada i na początku grudnia. Liczba ta wzrosła z 4268 w poprzednim tygodniu, Według danych CDC.

Znane są przypadki RSV Niewielki spadek, w ostatnich dniach. Szpitale w Waszyngtonie Ponownie nałóż obowiązek stosowania masek w pomieszczeniach zamkniętych Jako sposób zarządzania przepływem.

Lekarze zalecają ostrożność, ponieważ w całych stanach USA odnotowuje się dużą liczbę lub przypadki chorób układu oddechowego. Władysław – Stock.adobe.com

Jak się zabezpieczyć w czasie potrójnego sezonu epidemicznego

W październiku dr Christine Englund z kliniki w Cleveland Przewiduje niepożądaną kombinację chorób Tej zimy podnosi swój okropny łeb, po tym, jak w zeszłym roku zobaczył jej główne skutki.

Podkreśla, że ​​najlepsze sposoby ochrony są dość standardowe: pozostanie w domu podczas choroby, mycie rąk i mycie często dotykanych miejsc.

Doktor Englund podkreśla również znaczenie aktualizowania wiedzy na temat szczepionek, zwłaszcza szczepionki przeciwko Covid-19.

„Niestety Covid nadal mutuje, więc poprzednie szczepionki, które mieliśmy, nie są już skuteczne przeciwko Covidowi” – ​​powiedziała.

Obecnie CDC śledzi wariant JN.1, który pochodzi z podwariantu Omicron.

Obecnie dotyczy to około jednej piątej przypadków.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/12/lifestyle/respiratory-illness-massively-surgery-in-nyc-15-states-cdc/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *