Liczba ofiar śmiertelnych w USA wzrasta z powodu Covid-19: „każda niepotrzebna śmierć” mówi ekspert.

Liczba ofiar śmiertelnych w USA wzrasta z powodu Covid-19: „każda niepotrzebna śmierć” mówi ekspert.

„Będziemy w stanie przepisać to ludziom. Przejdą pięciodniowy kurs i miejmy nadzieję, że będą mogli zostać w domu, a nie przychodzić na zastrzyki dożylne i trzymać ludzi z dala od szpitala. naprawdę bardzo obiecujące wiadomości” – powiedział dr Jonathan Rayner, analityk medyczny CN. N oraz profesor medycyny i chirurgii na George Washington University, powiedział w sobotę korespondentkę CNN Pameli Brown.

Rayner zauważył, że najlepsza strategia walki z epidemią – pełna immunizacja – pozostaje sparaliżowana przez opór, a duża liczba Amerykanów zmarła od końca lutego, kiedy rozszerzył się dostęp do szczepionki.

„Straciliśmy teraz 700 000 Amerykanów, a 200 000 z nich zmarło, odkąd szczepionki stały się dostępne dla prawie wszystkich w tym kraju, a każda z tych zgonów jest niepotrzebna” – powiedział. „Więc chociaż wiadomość jest świetna dla tego środka przeciwwirusowego, wiadomość, której ludzie naprawdę potrzebują, to„ zaszczepić się ”. Nikt nie musi umierać z powodu tego wirusa”.

Ponieważ postęp powoli postępuje w całym kraju wraz ze wskaźnikiem szczepień, dziesiątki milionów nieszczepionych Amerykanów nadal jest narażonych na większe ryzyko zachorowania na Covid-19.

Około 56% całej populacji USA lub Około 65% kwalifikujących się osób w wieku 12 lat i starszych zostało w pełni zaszczepionych, Dla mnie Dane z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Jednak według danych CDC piętnaście stanów nie zaszczepiło jeszcze w pełni ponad połowy populacji: Alabama, Arkansas, Georgia, Idaho, Indiana, Luizjana, Mississippi, Missouri, Montana, Północna Dakota, Oklahoma, Południowa Karolina, Tennessee, West Wirginia i Wyoming.

Na liście znajdują się cztery kraje, które obecnie korzystają z ponad 40% szpitalnych łóżek intensywnej opieki medycznej dla pacjentów z Covid-19. Dla mnie Sobotnie dane z amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej: Idaho, Wyoming, Zachodnia Wirginia i Georgia.

Podczas gdy eksperci ds. zdrowia i urzędnicy skupiają się głównie na nowych szczepieniach, które pomogą obniżyć wskaźniki hospitalizacji, dawki przypominające dla niektórych osób wcześniej w pełni zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNTech zyskują na popularności, a około 4,74 miliona osób otrzymuje dodatkową dawkę — lub Booster – Od 13 sierpnia pojawiają się dane CDC.

Osoby w wieku 65 lat lub starsze, osoby zagrożone poważnymi chorobami oraz osoby, których zawody narażają je na niebezpieczeństwo, mogą zostać zarażone. Dodatkowa dawka.

Pojawiając się w niedzielny poranek w programie ABC „This Week”, dr Anthony Fauci zwrócił się do ludzi, którzy wciąż wahają się co do szczepionek, myśląc, że są zbyt nowe, mówiąc: „Ta szczepionka została podana setkom milionów ludzi… na całym świecie. świat, więc chociaż jest „nowa”, istnieje duże doświadczenie z tą szczepionką”.

„Jest w naszej mocy, aby upewnić się, że ten obrót, który obserwujemy… nadal będzie spadał” – powiedział o kraju, który w końcu przeszedł w punkt zwrotny pandemii. „Możemy to zrobić, naprawdę, poprzez szczepienia”.

Pracownik służby zdrowia podaje dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 podczas szczepienia w Birmingham w stanie Alabama w sobotę 28 sierpnia.

Działania łagodzące Covid-19 nadal pomagają dzieciom

Podczas gdy wariant delta przyczynił się do większej liczby zakażeń Covid-19 u dzieci niż wcześniej pandemia, ostatnie badania pokazują, że niektóre środki łagodzące są nadal skutecznymi narzędziami w ograniczaniu infekcji – podkreślając znaczenie tych strategii, gdy dzieci mają mniej niż 12 lat. Nie kwalifikuje się do otrzymania szczepionki Covid-19.

2 wydarzenia kościelne w Illinois związane ze 180 przypadkami Covid-19, 5 hospitalizacjami

Protokoły Covid-19 w obozach letnich zapobiegły wielu zarażeniu Covid-19, a epidemie nasiliły się, gdy te środki bezpieczeństwa nie zostały podjęte, zgodnie z dwoma badaniami opublikowanymi w tygodniowym raporcie Centers for Disease Control and Prevention’s Disease and Death Weekly Report.

jedno badanie porównanie figur infekcji było obozowych w Luizjanie od 2020 roku i odnotowano 31-krotny wzrost przypadków od zeszłego roku do tego roku.

W zeszłym roku w obozach badanych w Luizjanie wystąpiły tylko dwa ogniska. W tym czasie nie było żadnych szczepień, ale istniał mandat do używania maski, a obozy stosowały również inne środki łagodzące. W tym roku w obozach odnotowano 28 ognisk obejmujących 321 przypadków wśród 2988 obozowiczów i personelu.

W jednym z raportów stwierdzono, że chociaż w tym roku pojawiła się szczepionka, różnica może polegać na tym, że Luizjana zrezygnowała z maski i „najwyraźniej niewielkie zastosowanie środków zapobiegawczych”. Wariant delta był również szeroko rozpowszechniony w stanie w 2021 roku.

Dostawca opieki zdrowotnej z Luizjany pobiera opłaty za ubezpieczenie zasiłków od pracowników z nieszczepionymi partnerami

W badaniu stwierdzono, że środki, które obejmują „szczepienie wszystkich kwalifikujących się dorosłych i nastolatków, noszenie masek w pomieszczeniach, regularne badania przesiewowe, dystans fizyczny i gromadzenie się oraz zwiększona wentylacja mogą pomóc w zapobieganiu przenoszeniu wirusa SARS-CoV-2 w środowiskach z młodymi ludźmi, których nie można zaszczepić ”. .

drugie badanie Spojrzałem na numer urazów wśród ponad 7000 obozowiczów i personelu w kilku stanach od czerwca do sierpnia tego roku. W obozach stosowano wiele strategii prewencyjnych, w tym maski, regularne badania, puder, dystans fizyczny i higienę rąk, a wskaźnik szczepień wśród uprawnionych wynosił 93%.

Badanie wykazało, że obozy miały tylko dziewięć przypadków Covid-19 i nie było żadnych wtórnych infekcji.

„Odkrycia te podkreślają ważne wytyczne dotyczące protokołów zapobiegania Covid-19 w szkołach i młodych dorosłych” – czytamy w badaniu.

Badanie wykazało, że osoby niepełnosprawne mają więcej problemów z dostępem do szczepionek

Podczas gdy niezdecydowanie dotyczące szczepień pozostaje główną przeszkodą w powstrzymaniu epidemii, dostęp do szczepionki również był problemem dla niektórych, nawet jeśli chcieli szczepionki.

Według nowej analizy osoby niepełnosprawne w Stanach Zjednoczonych rzadziej niż osoby sprawne były szczepione przeciwko Covid-19, chociaż zgłaszały mniejszą częstotliwość i nieproporcjonalnie prawdopodobieństwo hospitalizacji lub śmierci z powodu Covid-19.

Osoby niepełnosprawne nie były już bardziej niechętne zaszczepieniu się przeciwko Covid-19 niż osoby pełnosprawne i często częściej zgłaszały, że „zdecydowanie” zostaną zaszczepione. Jednak zgłaszają więcej problemów z dostępem do szczepionki, Opublikuj analizę Sugeruje to cotygodniowy raport CDC.
Stany Zjednoczone przekraczają 700 000 zgonów związanych z Covid-19

Wśród osób, które zgłosiły trudności, najtrudniej było umówić się na wizytę online. Stwierdzili również, że mają trudności z dostaniem się na miejsce szczepień. Innymi przeszkodami były godziny spędzone w miejscach szczepień, które nie działały zgodnie z ich harmonogramem i nie wiedziała, gdzie otrzymać szczepionkę.

„Zmniejszenie barier utrudniających planowanie miejsc szczepień i zwiększanie ich dostępności może poprawić zasięg szczepień wśród osób niepełnosprawnych” – stwierdzono w raporcie.

Spośród ponad 56 000 osób, które odpowiedziały na rozmowy telefoniczne Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) od końca maja do końca czerwca, około 5000 zgłosiło jakąś formę niepełnosprawności. Wcześniejsze badania sugerują, że więcej osób ma co najmniej jedną niepełnosprawność – około 15% dorosłych Amerykanów. Niepełnosprawność w tym przypadku obejmuje każdego, kto powiedział, że ma trudności z widzeniem, słyszeniem, chodzeniem, zapamiętywaniem, podejmowaniem decyzji lub komunikowaniem się.

Osoby niepełnosprawne częściej zapadają na Covid-19, po części dlatego, że prawdopodobnie cierpią na chorobę przewlekłą, która może sprawić, że Covid-19 będzie ciężki i bardziej podatny na problemy z dostępem do opieki zdrowotnej.

Jane Christensen, Sean Nottingham, Melissa Alonso i Aya Al-Amrousy przyczynili się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *