Liczba przypadków rzadkich pediatrycznych przypadków MIS-C w Kalifornii potroiła się od lutego

Liczba przypadków rzadkich pediatrycznych przypadków MIS-C w Kalifornii potroiła się od lutego

Wraz z niedawnym wzrostem liczby przypadków COVID-19 wśród dzieci, lekarze przewidują wzrost przypadków rzadkich infekcji MIS-C lub wieloukładowego zespołu zapalnego. Według kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego liczba przypadków w Kalifornii potroiła się od lutego i wynosi obecnie ponad 600. MIS-C to rzadki stan zapalny związany z COVID-19, który może uszkadzać wiele układów narządów. -C Gdy dzieci wyzdrowieją z ostrej infekcji COVID. „Zazwyczaj mają COVID, a następnie dwa do czterech tygodni później, gdy odpowiedź immunologiczna dojrzewa, mają bardzo nadaktywną odpowiedź immunologiczną, co prowadzi do objawów, które obserwujemy w przypadku MIS-C” – powiedział dr Dean Bloomberg z UC Davis Health. “Tylko niewielka część dzieci, które zarażą się COVID i wyzdrowieją, dostają MIS-C. Czasami ich objawom towarzyszy COVID, ale może to również następować bezobjawowa infekcja. W tygodniu 9 września zgłoszono ponad 225 000 przypadków. Najważniejsze jest przede wszystkim zapobieganie chorobie COVID u dzieci. Kiedy już mają COVID, nie wiem, co można zrobić, aby zapobiec rozwojowi MIS-C. „Myślę, że rodzice z łatwością to rozpoznają, ponieważ te dzieci są takie chory – powiedział Bloomberg. Zwykle mają wysoką gorączkę i jak sama nazwa wskazuje, mają zajęcie wielonarządowe. “Stan powoduje stan zapalny w różnych częściach ciała, a wskaźniki są nadal bardzo niskie w porównaniu z ogólnymi wskaźnikami COVID-19. Przypadki występują u dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Wraz z niedawnym wzrostem liczby przypadków COVID-19 wśród dzieci, lekarze przewidują wzrost przypadków rzadkich infekcji MIS-C lub wieloukładowego zespołu zapalnego.

Według kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego liczba przypadków w Kalifornii potroiła się od lutego i wynosi obecnie ponad 600.

MIS-C to rzadki stan zapalny związany z COVID-19, który może uszkadzać wiele układów narządów.

“Widzimy MIS-C, gdy dzieci wracają do zdrowia po ostrej infekcji wirusem COVID. Zwykle mają COVID “, powiedział dr Dean Bloomberg z UC Davis Health, a następnie dwa do czterech tygodni później, gdy odpowiedź immunologiczna dojrzewa, mają bardzo nadaktywna odpowiedź immunologiczna. Prowadzi to do objawów, które obserwujemy w przypadku MIS-C”.

“Tylko niewielka część dzieci, które zarażą się COVID i wyzdrowieją, dostają MIS-C. Czasami mają objawy COVID, ale po tym może nastąpić również bezobjawowa infekcja”

Dzieci nadal stanowią jedną czwartą wszystkich przypadków COVID-19 zgłoszonych w zeszłym tygodniu. W tygodniu od 9 września zgłoszono ponad 225 000 przypadków.

“Najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim zapobieganie chorobom COVID przez dzieci. Kiedy już mają COVID, nie wiem, co można zrobić, aby zapobiec rozwojowi MIS-C” – powiedział Bloomberg.

“Myślę, że rodzice łatwo to rozpoznają, ponieważ te dzieci są bardzo chore. Zwykle mają wysoką gorączkę i jak sama nazwa wskazuje, są zaangażowane w kilka systemów”.

Stan powoduje stan zapalny w różnych częściach ciała, a wskaźniki są nadal bardzo niskie w porównaniu z ogólnymi wskaźnikami COVID-19. Większość przypadków występuje u dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *