Liczba zgonów Govt-19 w Polsce przekroczyła 100 000

Polska - Szczepionka
Zdjęcie: Joseph Logo / AFP

Minister Zdrowia RP, Adam NidzilskiPotwierdził, że upragniona liczba ofiar śmiertelnych w Polsce przekroczyła już 100 tys. we wtorek, podczas gdy rząd odmawia nałożenia kolejnych ograniczeń zdrowotnych.

Nidzilsky potwierdził w rozmowie z telewizją polską TVN, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu choroby Kovida potwierdzono 493 zgony, co daje łączną liczbę zgonów z powodu tej choroby w Polsce do 100 254.

Mimo apelu ministra o nowe środki bezpieczeństwa w celu powstrzymania wzrostu liczby epidemii, rząd nie zdecydował się na ponowne wprowadzenie restrykcji wprowadzonych w połowie grudnia 2021 r., które weszły w życie 2 stycznia br.

Środki te obejmują ograniczenie pojemności przestrzeni publicznych i rekreacyjnych do 30% ich pojemności, ale obecnie zaleca się noszenie maski w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz w środkach transportu publicznego w celu zachowania bezpiecznej odległości. Półtora metra.

Od poniedziałku we wszystkich publicznych ośrodkach edukacyjnych w kraju wznowiono zajęcia twarzą w twarz, a propozycja ministra zdrowia, aby zmusić nauczycieli i pracowników sektora edukacji do szczepienia, wywołała szerokie kontrowersje.

Barbara Novak, opiekunka szkolna w województwie małopolskim, powiedziała niedawno w wywiadzie radiowym, że szczepionki nie powinny być obowiązkowe, ponieważ są „eksperymentem” i jego efektów „jeszcze nie widziano”, po czym Rada Lekarska (lekarze, którzy doradzają rządowi gabinetu) będą sprawować urząd publiczny i zażądali, aby każdy, kto zaprzecza skuteczności szczepionki, został usunięty z urzędu.

Według danych Eurostatu najwyższa liczba zgonów w Polsce podczas epidemii (w porównaniu do średniej liczby zgonów w poprzednich latach) przekroczyła 20%, najwyższa w całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Bułgarii.

Co więcej, tylko 55% populacji w Polsce jest w pełni zaszczepionych, co stanowi mniej niż 70% średnio w UE.

W ostatnich dniach minister Nietzsche ostrzegał przed możliwą „katastroficzną” sytuacją w kraju i określił „piątą falę” jako „tsunami”, które może zdestabilizować polski system zdrowia.

Do tej pory w Polsce zdiagnozowano 4,2 miliona przypadków rządowych, a obecnie wirusem jest zarażonych 400 000 osób, z których 1790 jest zagrożonych, według danych rządowych.

Niezależne dziennikarstwo potrzebuje wsparcia swoich czytelników, aby kontynuować, a oni mają na wyciągnięcie ręki niewygodne wiadomości, których nie chcesz czytać. Dzisiaj, z Waszym wsparciem, będziemy nadal dążyć do nieocenzurowanego dziennika!

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *