Lille nie może pokonać Saint-Etienne’a, bo do tytułu brakuje mu dwóch punktów

EFE / EPA / Christophe Petit Tyson

Sport, 16 maja (EFE). – Lille nie był w stanie wygrać u siebie, Stade Pierre Moroy z Saint-Etienne (0: 0), a ostatniego dnia zmierzy się z koniecznością zwycięstwa po tym, jak Paris Saint-Germain, który zmiażdżył Reims (0-4), był jeden punkt za smyczą.
Zwycięzca zostanie rozstrzygnięty w ostatnim terminie zawodów. Lille stracił dobrą okazję, by prawie zakończyć tytuł. Teraz nie ma żadnego marginesu błędu w ostatnim meczu, który zostanie rozegrany w Angers przeciwko przeciwnikowi, który nie ma nic do stracenia.
Podopieczni Christophe’a Gaultiera, która dostała zawrotów głowy przed drużyną Claude’a Boyle’a u szczytu kariery, musi wygrać, aby zostać mistrzem, ponieważ Paris Saint-Germain jest na najlepszej drodze do zwycięstwa.
Drużyna Mauricio Pochettino pokonała Reyesa, który nie strzelił bramki i wyszedł z 10 zawodnikami w 11. minucie z powodu zwolnienia Yunusa Abdela Hamida, co oznacza rzut karny, że Neymar odwrócił się i wyprowadził Paryżan na prowadzenie.
Kylian Mbappe, Marquinhos i Moise Kane strzelili gole, aby przypieczętować zwycięstwo i awansować do jednego punktu za Lille. Drużyna Pochettino odwiedza Lens w ostatnim meczu.
A Monako nie zawiodło, starając się o trzecie miejsce, co daje szansę na Ligę Mistrzów UEFA. Pokonali Stade Rennes 2: 1 na Stade Louis II dwoma golami Wissama Bena Yeddera i Rosjanina Alexandra Golovina. Jedynego gola na wyjeździe zdobył Benjamin Boregaud.
Drużyna Niko Kovaca zagra trzecie miejsce, do którego aspiruje również Lyon w Lens, podczas ich ostatniej wizyty.
W pewnym momencie Lyon zmierzy się z ostatnim dniem w Monako. Drużyna Rudiego Garcii, która pokonała zdegradowanego już Nimsa (2-5), nie przegrała.
Dublet Lucasa Pacity, bramki Memphis Depay, Hussama Aouara i Islama Suleimaniego dały Lyonowi zwycięstwo na stadionie Des Coteres. Teraz otrzyma Nicea, który już odrobił pracę domową na kursie. Lyon zajmuje czwarte miejsce poza Ligą Mistrzów iw Lidze Europejskiej, co nie jest wystarczającym celem, aby spełnić ich aspiracje.
Polski Arkadissus Melek, który podpisał hat-tricka i dał Marsylii wygraną w dogrywce z Angers (3: 2), remisował o przyszłoroczne mistrzostwa Europy w zaciętym pojedynku, w którym Argentyńczyk Jorge Sampaoli został wykluczony.
Melek wygrał 2: 0, ale godzinę temu Matthias Pereira i Roman Thomas, pięć od końca, przypieczętowali remis. Polski napastnik przybył na ratunek drużynie Marsylii przy dodaniu i przyznał zwycięstwo miejscowym.
Girondins odsunął się od spadku i chociaż nie uniknął groźby awansu Nantes, odniósł cenne zwycięstwo w Malmut Atlantique przeciwko Lensowi, który został wyeliminowany z Ligi Europejskiej.
Drużyna Franka Hayesa poniosła trzecią z rzędu porażkę. Ui Joo Hwang z rzutu karnego, Youssef Sabali i Mehdi Zarkan zostali zwolnieni z drużyny Purdue.
Dijon, na dole, został zmiażdżony w Gaston Gerrard przez Nantes (4-0), unikając bezpośredniego spadku i pomimo tego, że był trzeci na ascendencie, nadal kontempluje zbawienie, którego będzie szukał ostatniego dnia. Miejsce, w którym Lorient, Brest i Strasburg mogą spaść do punktu, a Girondin i Reims też nie uciekną.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *