Litwa i Polska konsultują się w sprawie bezpieczeństwa i nielegalnej imigracji

Zarejestrowałeś się pomyślnie
Kliknij link w wysłanej wiadomości e-mail

Międzynarodowy

Wszystkie wiadomości ze świata na tej samej stronie informacyjnej. Śledź uważnie, co dzieje się w różnych częściach planety.

MOSKWA (Sputnik) – Prezydent Litwy Gitanos Nazeda Seda przeprowadził rozmowy ze swoim polskim prezydentem Andrzejem Dudą, podczas których omówiono kwestie bezpieczeństwa i walki z nielegalną imigracją – informuje portal litewskiego przywódcy.

„Prezydent Republiki Litewskiej Gitanos N sedszda spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, który przybył na Litwę z oficjalną wizytą (…) Skupili się na omówieniu kwestii bezpieczeństwa i ochrony, walki z nielegalną imigracją, ” powiedział oświadczenie.

Nousada zauważył, że współpraca i przyjazne stosunki między Litwą a Polską mają szczególne znaczenie w obecnym kontekście geopolitycznym.

Przywódcy obu krajów dyskutowali o rozwiązaniu kryzysu Nielegalna migracja I sytuacja na granicy z Białorusią.

Lider Litwy ujawnił luki „lekcji hybrydowej ofensywy białoruskiego reżimu” w obecnym procesie prawnym UE i podkreślił potrzebę zastąpienia ich nową rzeczywistością, aby zagwarantować bezpieczeństwo granic wspólnoty. Unikaj przekraczania granicy.

Podobnie przywódcy państw omówili kwestie regionalnych projektów infrastrukturalnych. Nouzada podkreślił, że dla Litwy priorytetem jest synchronizacja sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami kontynentu europejskiego. Jej celem jest zakończenie tego procesu do 2025 roku, a kraj dąży do realizacji planu rozbudowy połączeń między litewskimi i polskimi systemami elektroenergetycznymi do końca tego roku.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Moss - Sputnik World, 1920, 18.10.2021

Unia Europejska dąży do nałożenia „krytycznych” sankcji na Białoruś

Prezydenci zauważyli, że projekt Rail Baltika (budowa 870 km linii kolejowej łączącej kraje bałtyckie z Europą Zachodnią) do 2026 roku jest zakończeniem i uruchomieniem wspólnego celu strategicznego obu krajów.

Według Sputnika Litwa Duda mówił też o konflikcie między Brukselą a Warszawą o orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, które faworyzowało Magna Carta Rzeczypospolitej nad prawem unijnym.

W tym sensie Nouseta potwierdziła, że ​​spór między Polską a wspólnotą może mieć poważne konsekwencje i że jedynym sposobem rozwiązania kryzysu jest osiągnięcie kompromisu.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, nie opuszczając Komisji Europejskiej i polskich władz, ale zbliżam się do znalezienia rozwiązania” – powiedział.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *