Lód Księżyca nie jest tak stary, jak wcześniej sądzono, i to może stanowić problem

Lód Księżyca nie jest tak stary, jak wcześniej sądzono, i to może stanowić problem

To badanie pokazuje, że osady lodowe na Księżycu są znacznie młodsze, niż wcześniej sądzono, co może mieć wpływ na przyszłe misje kosmiczne do naszego satelity.

Część badań naszego satelity koncentruje się na lodzie Księżyca, ale nowe badania mogą zniszczyć jego żywotność, co może mieć bezpośrednie konsekwencje dla przyszłych misji.

A Zostań Prowadzony przez naukowca Norberta Schorgofera Z Planetary Science Institute może całkowicie zmienić eksplorację planet księżyc.

Badanie to pokazuje, że większość trwale zacienionych obszarów Księżyca (PSR), w których, jak się uważa, znajdują się znaczne starożytne rezerwy… lódznacznie mniej niż poprzednio szacowano.

„To nie tylko kalibruje naszą wiedzę na temat geologii Księżyca, ale także tego, gdzie i ile lodu możemy się spodziewać” – wyjaśnił Schorgofer.

doniczka

Kwestia zasobów lodu na Księżycu jest jednym z kluczowych kamieni milowych w przyszłych eksploracjach, ponieważ stanowi on ostoję życia ludzkiego podczas tych misji.

Wcześniej jednak sądzono, że obszary na Księżycu, które na zawsze były ukryte przed światłem słonecznym, zdołały uwięzić lód na miliardy lat, jednak te ciemne kieszenie są obecnie głównym przedmiotem wielu misji eksploracyjnych.

Dlatego badacz we współpracy ze swoim partnerem Ralucą Rufo obliczył kierunek osi obrotu Księżyca i narysował mapy zewnętrznych obszarów ukrytych przed światłem słonecznym Księżyca, uwzględniając modele czasowej ewolucji odległości między Ziemią a Księżycem. Księżyc.

Badania wykazały, że wbrew temu, co sądzono Te zacienione obszary, które uciekają przed światłem słonecznym, zaczęły powstawać około 3,4 miliarda lat temu„Woda, którą dziś znajdujemy w obszarach polarnych, nie może pochodzić z pierwszych dni księżyca. Z naszych danych wynika, że ​​średni wiek PSR wynosi co najwyżej 1,8 miliarda lat. Schorgofer podkreślił, że na Księżycu nie ma starożytnych złóż lodu wodnego.

Badanie rodzi pytania dotyczące regionów polarnych innych planet, takich jak Merkury, które wydają się mieć znacznie więcej lodu niż Księżyc: „PSR Merkurego są znacznie starsze i mogły przechwycić wodę na wcześniejszym etapie, co mogłoby wyjaśnić tę rozbieżność”. .

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *