Losowanie Euro 2024: data, pule, kwalifikacje i nie tylko

Losowanie Euro 2024: data, pule, kwalifikacje i nie tylko

ESPN.com21 listopada 2023, 17:41 ETCzytanie: 4 min.

Euro 2024Dobre zdjęcia

Faza grupowa kwalifikacji dobiegła końca, a 21 z 24 kwalifikacji zostało już określonych. Teraz kolej na losowanie Euro 2024 Odbędzie się ona w Niemczech od 14 czerwca.

Kiedy losowanie Euro 2024?

Już w najbliższą sobotę, 2 grudnia, w sali koncertowej Elbphilharmonie w Hamburgu. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 18:00 czasu lokalnego (14 z Argentyny i Urugwaju, 13 z Chile i 12 z Kolumbii, Ekwadoru i Peru).

Jak będzie wyglądać procedura?

Po fazie grupowej kwalifikacji zostanie wyłonionych 21 z 24 kwalifikacji. Są dwaj najlepsi w każdej z 10 stref oraz gospodarz, Niemcy.

O trzy ostatnie miejsca będzie walczyć 12 drużyn na podstawie ich wyników w Lidze Narodów UEFA 2022/23. W marcu odbędą się play-offy, w wyniku których z 12 drużyn wyłoni się trzech finalistów.

21 kwalifikatorów zostanie przydzielonych do jednej z czterech pul (1, 2, 3, 4) przed losowaniem na podstawie ich wyników w kwalifikacyjnej fazie grupowej. Następnie zostaną podzieleni na 6 grup po 4 osoby w każdej. W fazie play-off będą trzy wolne miejsca zarezerwowane dla zawodników kwalifikujących się do play-offów.

Kim są nasiona?

Członkami pierwszej puli są Niemcy, Hiszpania, Francja, Portugalia, Belgia i Wielka Brytania.

Kto zagra w play-offach o pozostałe miejsca?

O trzy ostatnie miejsca będzie walczyć 12 drużyn, które zakwalifikowały się do ostatniej Ligi Narodów. Skróty będą następujące.

Główny A: Polska-Estonia; Walia-Islandia.
Główny B: Izrael-Ukraina; Bośnia i Hercegowina-Finlandia.
Główny C: Gruzja-Luksemburg; Grecja-Kazachstan.

Są to promocje i pule losowań

Bęben 1 (naciągi)

Jest to pierwsza drużyna, która zakwalifikowała się jako kraj-gospodarz Euro 2024. Najgorzej było w poprzednich meczach towarzyskich.


La Roja doznała porażki drugiego dnia w meczu ze Szkocją, ale podniosła się i wygrała siedem z ośmiu meczów. Tym samym mistrz ostatniej Ligi Narodów UEFA zakwalifikował się na dwa dni przed końcem swojej grupy.


Wicemistrz świata wygrał swoje pierwsze siedem meczów i przeszedł bez kontrowersji po pokonaniu Holandii po raz drugi.


Po kiepskiej kampanii w Katarze 2022 szybko wrócił do zdrowia i ponownie bez komplikacji zakwalifikował się do Euro. Wygrali swoją grupę bez porażki z Austrią i Szwecją.


Zrobili ogromną różnicę w swojej strefie i zakwalifikowali się jako najlepsza drużyna w kwalifikacjach (wygrywając wszystkie 10 meczów i strzelając 36 bramek) z najlepszym wynikiem. Słowacja zajęła drugie miejsce w swojej grupie, a za nią uplasował się Luksemburg.


Prawdopodobnie najlepsza obecnie drużyna w Europie. Po zwycięstwie 3:1 z Włochami na Wembley, dostał się do składu na dwa dni przed finałem. Skończyli bez porażki z 6 zwycięstwami i 2 remisami.


Cukierki 2

Węgrzy zapewnili sobie awans do finału przeciwko Bułgarii, wyrównując w bolesny sposób. Zajęli pierwsze miejsce w grupie nad Serbią i Czarnogórą.


Pokonali Łotwę 4:0. O drugie miejsce w grupie walczą Walia i Chorwacja.


Mistrzowie Euro 1992 zakwalifikowali się, wyprzedzając Słowenię i Kazachstan, aby zająć pierwsze miejsce w swojej grupie.


Dzięki remisowi 1:1 z Mołdawią wygrali w grupie z Czechami i Polską i zapewnili sobie drugi w historii występ w finale Pucharu Europy. Jak dotąd jego jedyne doświadczenie miało miejsce we Francji w 2016 roku.


Po powrocie do Izraela drużyna z Europy Środkowej zapewniła sobie powrót do Mistrzostw Europy po opuszczeniu ostatniej edycji. Prowadzą w grupie I, choć muszą obronić prowadzenie u siebie w meczu ze Szwajcarią.


Zakwalifikowali się, pokonując na wyjeździe Azerbejdżan. W swojej grupie wygranej przez Belgię zajęli miejsce nad Szwecją.


Cukierki 3

Sprawił niespodziankę i w drodze opuścił Holandię i Norwegię Odegaarda. Awansowali po raz drugi z rzędu, przegrywając tylko jeden mecz z Hiszpanią.


Do ostatniego Pucharu Świata trzecia drużyna zakwalifikowała się ostatniego dnia po pokonaniu u siebie Armenii. Zajęli drugie miejsce w swojej grupie za Turquievem.


W ostatnim dniu kwalifikacji walczyli o bezpośrednie zwycięstwo z Kazachstanem i po raz drugi w swojej historii zagrają na mistrzostwach Europy.


W ostatnim dniu pokonali Islandię i zajęli drugie miejsce w grupie wygranej przez Portugalię. Po drodze opuścił zaskakujący Luksemburg.


Mistrzowie Euro 1976 zakwalifikowali się w ostatnim meczu po pokonaniu Mołdawii 3:0. W swojej grupie zajęli miejsce za Albanią.


Mistrzowie z 1988 r. Niemcy potwierdzili swoją obecność w 2024 r. bez daty końcowej dla kwalifikacji, ponieważ mecz z Grecją przebiegł na korzyść, zajmując trzecie miejsce w Strefie B za Francją.


Cukierki 4

Azura może obronić tytuł w Niemczech. Ostateczni mistrzowie zakwalifikowali się w agonii, gdy ostatniego dnia zremisowali z Ukrainą. W grupie Anglii zajęli drugie miejsce.


W ostatnim meczu przeciwko Bułgarii zdobyli potrzebny punkt i zajęli drugie miejsce za Węgrami. Będzie grał na swoich pierwszych mistrzostwach Europy od czasu zniknięcia Jugosławii.


Szwajcarzy uratowali przed walką o kwalifikacje ostatniego dnia dzięki zwycięstwu Rumunii w Izraelu i remisowi z Kosowem. Zagra w swoim trzecim z rzędu Euro.


Repesaż A Zwycięzca: Polska, Estonia, Walia lub Islandia


Zwycięzca repasaży B: Izrael, Ukraina, Bośnia i Hercegowina lub Finlandia


Zwycięzca repasaży C: Gruzja, Luksemburg, Grecja lub Kazachstan

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *