Losowanie Mistrzostw Świata FIFA U-17: szum, potencjalni rywale Argentyny i wszystko, co musisz wiedzieć

Losowanie Mistrzostw Świata FIFA U-17: szum, potencjalni rywale Argentyny i wszystko, co musisz wiedzieć
Trofeum, które zdobędzie mistrz świata U-17

Nadszedł długo wyczekiwany dzień dla drużyn młodzieżowych, które następnego dnia zabłysną Puchar Świata U-17 Aby zagrać Indonezja od 10 listopada do 2 grudnia. Losowanie finałowe odbędzie się dzisiaj o godzinie 11:00 (w Argentynie) w siedzibie Międzynarodowej Federacji Związku Piłki Nożnej (FIFA) w Zurychu w Szwajcarii.

Transmisja, którą będzie można śledzić na żywo z platform najlepszej organizacji piłkarskiej na świecie, będzie miała miejsce 24 uczestniczące kraje zostały podzielone na cztery koszyki, aby utworzyć sześć grup po cztery drużyny każda.. Gospodarzem wydarzenia będzie dyrektor FIFA Jaime Yarza, któremu towarzyszyć będzie dwóch byłych piłkarzy, którzy wyróżnili się w tej lidze: Ghańczyk Stephen Appiah (mistrz świata z 1995 r.) i Brazylijczyk Julio Cesar (wicemistrz w tym samym roku).

Jednym z kandydatów do walki o trofeum, które przyzna FIFA, jest m.in Argentyńska reprezentacja narodowaobsada, która rozkazuje Diego Placenta Dzięki wsparciu Pabla Aimara przyjedzie na młodzieżową imprezę jako jeden z faworytów ze względu na potencjał swoich zawodników. the Albiceleste Będziemy dzielić 2 miski z Niemcy, Mali, Anglia, Korea Południowa i Ekwadorwięc nie będziesz w stanie stawić im czoła jako konkurentom.

Jak wykonano cyborium? Międzynarodowa Federacja Związków Piłki Nożnej (FIFA) zdecydowała, że ​​zespoły będą zajmować swoje miejsca poprzez „system punktowy oparty na wynikach drużyn w poprzednich pięciu edycjach” najwyższego turnieju w tej kategorii. Ci, którzy zdobyli pięć dodatkowych punktów, zostali mistrzami turniejów kwalifikacyjnych poszczególnych federacji.

Formuła turnieju na to wskazuje Do losowania 1/8 finału awansują dwie najlepsze drużyny z każdego regionu oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.. Od tego momentu o mistrzu wyłoni seria ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.

Turniej odbędzie się w azjatyckim kraju, który początkowo miał być gospodarzem Mistrzostw Świata U-20, które ostatecznie odbyły się w Argentynie. Po problemach rządu w Peru, pierwotny organizator zawodów, organ zarządzający światowego futbolu odebrał to miejsce drużynie południowoamerykańskiej i przekazało je Indonezyjczykom. Stadiony, na których odbędzie się turniej, będą znajdować się w Dżakarcie, Surabaya, Surakarcie i Bandung.

Reprezentację Argentyny prowadzi Diego Placente

Jeśli chodzi o potencjalnych rywali Argentyna, to nie będzie ona mogła dzielić regionu z krajami z tej samej federacji, dlatego w pierwszej puli potencjalnymi rywalami Argentyny będą gospodarze. Indonezja, Meksyk, Francja, Hiszpania Również JaponiaZ wyjątkiem Brazylii, ostatniego mistrza Mistrzostw Ameryki Południowej i tytułu mistrza świata w 2019 roku rozegranego na brazylijskiej ziemi.

W trzeciej puli będą dostępni przeciwnicy Nowa Zelandia, Iran, Senegal, Stany Zjednoczone, Uzbekistan czy Maroko. W rundzie finałowej jeden z tej czwórki będzie w grupie z reprezentacją: Kanada, Nowa Kaledonia, Panama, Polska czy Burkina Faso.

Jedną z największych nieobecności edycji 2023 jest Nigeria, największy zwycięzca w historii turnieju z pięcioma tytułami w 18 edycjach. Najlepsze wyniki osiągnięto w Argentynie 1991, 1995 i 2003 z różnymi stronami trzecimi Pozycje jakie osiągnął. O końcowy stopień podium zmierzyły się jeszcze dwukrotnie, ale przegrały z Burkina Faso (2001) i Szwecją (2013). Reprezentanci juniorów do lat 17 przyjechali po odpadnięciu z 1/8 finału w 2019 roku (spadli z Paragwajem) i pożegnaniu z fazą grupową w 2015 roku, a także bez biletu na wydarzenie w 2017 roku.

Z obietnicami rozmiaru Klaudiusz Mały złoczyńca Echeverry (Płyta rzeczna), Gianluki Priestianiego (Phillies), Santiago Lopeza (niezależny), Franco Mastantuono (Płyta rzeczna) lub Augustyn Roberto (River Plate), Placente skorzystał z FIFA Date, aby przetestować dwa europybes Na zwykłych cotygodniowych sesjach treningowych, które klasa prowadzi od dłuższego czasu: Brazylijczyk Felipe Rodrigueza Gentile’a, FilipińskiI język hiszpański Matteo Ciancalibura.

Brazylijski napastnik gra obecnie w drużynie Preston North End, która prowadzi w lidze angielskiej, a ma już na swoim koncie debiut w meczach towarzyskich, do których dołożył kilka występów wchodząc z ławki rezerwowych, choć oficjalnie jeszcze do niego nie dołączył. Napastnik Espanyolu, który niedawno przedłużył kontrakt do 2026 roku, został już powołany do młodzieżowej kadry narodowej w zeszłym roku.

Brazylia wygrała finał z Meksykiem i została mistrzynią Świata U-17 w 2019 roku (Reuters/Sergio Moraes)

Cztery bomby

Bęben basowy 1: Indonezja, Brazylia, Meksyk, Francja, Hiszpania i Japonia

Bęben 2: Niemcy, Mali, Anglia, Korea Południowa, Argentyna i Ekwador

Bęben 3: Nowa Zelandia, Iran, Senegal, Stany Zjednoczone, Uzbekistan, Maroko

Bęben basowy 4: Kanada, Nowa Kaledonia, Panama, Wenezuela, Polska i Burkina Faso

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *