Loty z Polski na Kubę powrócą pod koniec listopada

Cuban Airports and Air Services (ECASA) ogłosiła na swoich portalach społecznościowych, że regularne loty między Polską a Kubą powrócą do końca bieżącego miesiąca. Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, który zawsze posiada trzy terminale.

Informacja przekazana przez przewoźnika lotniczego, że zostanie nawiązane połączenie z ośrodkiem Varadero. Innymi słowy, z Katowic do miejskiego „Juana Gulberto Gomeza”. Początkowo cotygodniowe połączenie będzie realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

ten Rozkład lotów wskazuje, że pierwsza trasa przyleci do Varadero 27 listopada. 11 po południu. Powrót do Polski odbędzie się następnego dnia, w niedzielę 28.30 o 14:30. Będzie to kontynuowane z tą samą częstotliwością w grudniu.

LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych działających w Europie, a nawet na całym świecie. Z siedzibą na warszawskim lotnisku Sobin, polski przewoźnik flagowy wykonuje kilka lotów do miejsc między Europą a kontynentem. Linia lotnicza, która została członkiem Star Alliance w październiku 2003 roku, ma również bazy w Katowicach i Krakowie. Loty na Kubę do tej pory odbywały się z Katowic.

Więcej lotów z Europy

Wraz z przybyciem LOT-u z Polski powstaje coraz więcej połączeń z Europy na Kubę. Stałym bywalcom z Hiszpanii, Francji i Włoch towarzyszą teraz dodatkowe komunikaty o powrocie Condora z Niemiec i TUI z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Trasy i miejsca na wyspę i z wyspy należy nieco zwiększyć, zwłaszcza zimą.

LOT, podobnie jak wiele linii lotniczych, musiał uporać się ze skutkami obecnego kryzysu zdrowotnego. Zmusiło to samolot do zawieszenia operacji w marcu 2020 roku i wznowienia pracy w kraju w czerwcu tego roku.

Przewozy międzynarodowe zostały wznowione miesiąc później, na przykład, ponieważ niedawno otwarto nowe połączenie z Krakowa do Nowego Jorku, a LOT jest teraz na dobrej drodze do ożywienia.

LOT urodził się w grudniu 1928 roku. Rząd kraju założył linię lotniczą, która weszła do służby miesiąc później, po Aerolocie i Aero, kilku istniejących krajowych liniach lotniczych. Przez większą część okresu powojennego LOT obsługiwał wyłącznie samoloty radzieckie. Obecnie stała się nowoczesną marynarką wojenną obsługującą miejsca na całym świecie, takie jak Kuba.

Czy znalazłeś z Kuba katalog, Przewodnik nr 1 po globalnych informacjach o Kubie. Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!

Reklama


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *