Lżejszy, bardziej funkcjonalny i mniej nadęty, taki będzie oczekiwany MIUI 14

Dziś rozmawialiśmy z Wami o nowym telefonie Xiaomi 13, czyli telefonie, który chińska firma zaprezentuje w najbliższy czwartek i który bez wątpienia będzie gwiazdą marki przez cały 2023 rok. Interfejs MIUI 14, najnowsza wersja chińskiej warstwy oprogramowania, która niewątpliwie przyniesie nam szereg usprawnień, które wraz z większą mocą nowych telefonów tej marki znacznie poprawią komfort użytkowania. W każdym razie poznajemy niektóre z najbardziej niezwykłych funkcji tej nowej warstwy dzięki zwiastunom, które sama firma publikuje w sieci społecznościowej Weibo.

Klucze MIUI 14

Nowa wersja głowicy, jak zwykle, będzie miała na celu głównie poprawę wydajności telefonów chińskiej marki, oczywiście, ale tym razem osiągną to innymi sposobami. Na początek samo oprogramowanie układowe ma być nieco mniejsze niż jego poprzednik. Oczekuje się MIUI 14 zajmują o 23% mniejdzięki czemu mamy więcej miejsca na inne ważne rzeczy, a co za tym idzie mamy więcej wolnego miejsca.

Jednym z wielkich ulepszeń, jakie zaoferuje ta nowa wersja, jest Szczegółowa kontrola procesów jeden po drugimSzczególnie przy uruchamianiu systemu operacyjnego. To logicznie pomoże poprawić wydajność telefonu dzięki większej kontroli nad zasobami, które będą dostępne na to, co naprawdę ważne, czyli to, co robimy z przodu. Oznacza to lepsze zarządzanie pamięcią RAM telefonu, a także usługami systemowymi i aplikacjami, które będą wydajniejsze.

Ostatnia atrakcja tej nowej wersji MIUI jest związana z Preinstalowane aplikacjelub co to jest to samo, to oprogramowanie dostarczane z telefonem i to Nie można go odinstalować. Z tego, czego nauczyliśmy się teraz od Xiaomi, W systemie będzie tylko 8 takich aplikacji Działa, 8 aplikacji nie może zostać odinstalowanych i dlatego musimy je przechowywać w telefonie. To z pewnością znaczny spadek w porównaniu z poprzednimi generacjami, a pod pewnymi względami przyczynia się również do tego, że cała klasa zajmuje mniej miejsca.

Wszystko to logicznie przyczyni się do zwiększenia wydajności telefonów marki z tą nową warstwą. Coś, co będzie szczególnie zauważalne w Xiaomi 13. Ponieważ pojawią się te nowe telefony Potężny nowy Snapdragon 8 Gen 2. Procesor, który pomimo zwiększonej wydajności jest o 37% szybszy, będzie w stanie poprawić efektywność energetyczną i zużywać mniej energii. Poprawi to również wydajność GPU o 42% lub RAM o 33%. Wreszcie pamięć UFS 4.0 będzie w stanie poprawić prędkość odczytu i zapisu o 100%. Wszystko to z nowym MIUI 14 daje nam wyobrażenie o tym, jak potężne są nowe telefony Xiaomi.

Jestem pewien, że jesteś zainteresowany:

Xiaomi po raz pierwszy wypuściło grzejnik grafenowy, który nagrzewa się w zaledwie 3 sekundy


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.