Macedonia zakazuje pełnej sesji hiszpańskich trenerów

Madryt, 17 kwietnia (EFE). Drużyna Macedonii zapobiegła pełnej liczbie hiszpańskich trenerów w zbliżających się finałach mundialu w Polsce i Szwecji 2023 po ich niedzielnym odejściu z mundialu do Czech pod wodzą Xaviera Sabatiego, wygrywając 27-25 z drużyną Europy Środkowej w drugim etapie ostatniej rundy kwalifikacyjnej.

Wymarzony bilet dla czeskiej drużyny, która w pierwszym meczu zremisowała 24-24, do osiągnięcia po zaledwie jednej bramce na tablicy wyników (25-24) na mniej niż pięć minut przed końcem, dzięki czemu pozostali ludzie Xaviego Sabatiego – którzy byli godni . Remis na więcej niż 24 gole – tylko jeden gol w rankingu.

Jednak wczesna dymisja Stanislava Kasparka rozwiała nadzieje Czech, które widziały, że Macedonia wykorzystała swoją przewagę liczebną, by wygrać po golach Filipa Taliskiego i Filipa Kuzmanowskiego.

W ten sposób Sabati, który pod koniec lutego przejął kierownictwo reprezentacji Czech, nie będzie mógł towarzyszyć Chimie Rodriguezowi i Tony’emu Gironie, którzy w sobotę poprowadzili Węgry i Serbię na mundialu, po wyłączeniu Izraela. i Słowenii, odpowiednio.

W finałach Pucharu Świata w Polsce i Szwecji weźmie udział także hiszpański trener Jordi Ribera, który już potwierdził obecność „Hiszpanów” w światowym wydarzeniu po doprowadzeniu hiszpańskiej drużyny do srebrnego medalu w ostatnich Mistrzostwach Europy na Węgrzech oraz Słowacja. .

Ale Ribera, Girona i Rodriguez nie będą jedynymi hiszpańskimi trenerami na polskiej i szwedzkiej ziemi. również być obecny. .

Skład był początkowo również dla Manuela Montoyi, który po doprowadzeniu Iranu do ostatniego etapu mistrzostw świata, opuścił drużynę azjatycką, nie przedłużając kontraktu z powodu „sporów” co do sposobu zaspokojenia potrzeb zespołu.

Hiszpańska piłka ręczna mogłaby jednak mieć nowego trenera na mundialu, jeśli, jak się wydaje, Roberto Garcia Barrondo, który doprowadził już Egipt do półfinału ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, osiągnie klasyfikację „faraonów” w rozgrywkach Kwalifikacje afrykańskie. które odbędzie się w lipcu przyszłego roku.

Zawodnikiem, który miał już potwierdzoną obecność na mundialu Polska i Szwecja jest drużyna Portugalii, której udało się pokonać trzy niekorzystne gole, za które spadła w pierwszym meczu (30:33), po wygranej w niedzielę przewagą 28 .-35 do Holandii.

Zwycięstwo, w którym kluczową rolę odegrali bramkarz Miguel Espinha i młody skrzydłowy Martim Costa, który ma zaledwie 19 lat, kończąc konfrontację łącznie dziesięcioma bramkami.

Bardziej niż Holender Kai Smits, który nie mógł zabrać Holandii, wielkiego ujawnienia ostatniego Europejczyka, na Mistrzostwa Świata, który opierał się „pomarańczowej” drużynie od 1961 roku.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w 2023 r.

. Niedziela 17 kwietnia

Holandia 28 – Portugalia 35 (33-30)

Czarnogóra 33 – Grecja 25 (23-25)

Macedonia 27 – Czechy 25 (24-24)

. Sobota 16 kwietnia

Węgry 31 – Izrael 22 (33-32)

Chorwacja 36 – Finlandia 22 (34-21)

Serbia 23 – Słowenia 20 (34-31)

Islandia 34 – Austria 26 (34-30)

Wyspy Owcze 27 – Niemcy 33 (26-34)

– Europejskie drużyny zakwalifikowane do Mistrzostw Świata w Polsce i Szwecji 2023: Polska (organizator), Szwecja (organizator), Dania (mistrzowie świata), Hiszpania (Europa 2022), Francja (Europa 2022), Norwegia (Europa 2022), Belgia, Węgry, Chorwacja i Serbia Islandia, Niemcy, Portugalia, Czarnogóra i Macedonia.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.