Magnus Carlsen wygrywa Puchar Świata po raz piąty z rzędu i świętuje to jak Kobe Bryant

Powiązane wiadomości

Magnus Carlsen nałożony na Ian Nepomnyashchi w Mistrzostwa Świata w Szachach która odbyła się w Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie) W tej drugiej połowie 2021 r. Uczeń Garry Kasparow, który był znany z potajemnego trenowania od 2009 roku, zachował koronę, podbijając tym samym piąty Globalizm.

Ostatnie zwycięstwo odniósł w 2018 roku w Petersburg To właśnie w Dubaju potwierdził, że nadal jest numerem 1 w szachach. Właściwie nie musiał odejść do meczu 14, ale w meczu 11 Nepomnyakhchi uległ Norweżowi 7,5-3,5. Dokładnie ta sama różnica, która Rybak wygrał Spasski w Reykjavik (Islandia) w 1972 roku.

Carlsen potrzebował 49 czarnych bierek, aby odnieść zwycięstwo po ogromnym błędzie Rosjanina. Ten, oprócz korony, zarobi Magnusowi 1,2 mln euro, natomiast wicemistrz Nepomnyasci otrzyma 800 tys. euro. Zwycięzca Pucharu Świata nie zawahał się uczcić go w dobrym stylu na swoich portalach społecznościowych ze swoim zdjęciem kopiuj drukuj.

Nepomniachtchi dotarł do finału z etykietą pretendenta z opcjami pokonania Norwega. Ale Carlsen udowodnił, że jego twardy jak skała styl i wielka wytrzymałość psychiczna są idealnymi składnikami do zburzenia muru przeciwnika. Było to ponownie widoczne w piątek w jedenastym meczu, w którym Rosjanin nie zdołał poruszyć się 23 i został ukarany przez mistrza bez namysłu i bez większego ryzyka.

„Dla każdego, kto ma oczy, to prawdziwa katastrofa (dla Nebo)” – powiedział holenderski nauczyciel po błędzie Rosjanina. Anish Jerry. W tym samym wierszu zostało pokazane Viswanathan Anand: „Nie widzę obrony.” Tak było. Magnus Carlsen nie wykończył go od razu, zamiast tego zakończył przeciwnika w powolnej agonii. następnie ’wnuk’ Rzuć ręcznik i poddaj się w ruchu 49.

Program Carlsena

Norweski nauczyciel ustalił już swój nadchodzący program. Po przygotowaniach do mundialu w Święty Piotr (Hiszpania), weźmie teraz kilka dni wolnego, a następnie pojawi się w Pucharze Świata w grach na szybkość (20 + 10) i Lightning (5 + 3), które odbędą się przed końcem 2021 r. Warszawa, Polska).

[Más información – „¡Ha sido la máquina!”: Kasparov pierde una partida al equivocarse con el ratón]

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *