Maine zgłosił 698 nowych przypadków COVID-19 i 3 nowe zgony w sobotę

Maine zgłosił 698 nowych przypadków COVID-19 i 3 nowe zgony w sobotę

Urzędnicy ds. zdrowia w Maine zgłosili 698 nowych przypadków COVID-19 w sobotę i 3 kolejne zgony, ponieważ stan nadal odnotowuje utrzymujący się wysoki wskaźnik zakażeń, które zdaniem ekspertów są w dużej mierze powodowane przez osoby nieszczepione.

Siedmiodniowa średnia dziennych przypadków oscylowała wokół 500 przez większość ostatniego miesiąca. Tymczasem w całym kraju liczba przypadków stale spadała we wrześniu i październiku, po czym ustabilizowała się w zeszłym tygodniu.

Od początku pandemii odnotowano 107 772 potwierdzonych lub prawdopodobnych przypadków COVID-19, a 1207 osób zmarło z wirusem, zgodnie z danymi z Maine Center for Disease Control and Prevention.

Żadne hospitalizacje nie zostały zaktualizowane w sobotę rano, ale od piątku w szpitalach Maine było 223 osób z COVID-19, w tym 78 w intensywnej opiece i 38 na respiratorach. Liczba osób hospitalizowanych w Maine utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie, mimo że liczba hospitalizacji w całym kraju spada. Większość osób przebywających w szpitalach w Maine nie jest szczepiona.

Systemy opieki zdrowotnej Maine odroczyły niektóre zabiegi chirurgiczne, ponieważ pacjenci z COVID-19 mają zdolność rozciągania. Niedobory kadrowe w domach opieki również przyczyniają się do stresu w szpitalach, ponieważ pacjenci muszą dłużej przebywać w szpitalu, czekając na łóżko w placówce opieki długoterminowej.

Jeśli chodzi o szczepienia, tempo przyspieszyło w ostatnich tygodniach, a dzieci w wieku podstawowym zaczęły otrzymywać szczepienia w zeszłym tygodniu. Oczekuje się, że przychodnie szkolne rozpoczną szczepienie uczniów w tym tygodniu.

Według raportu Bloomberg News Vaccine Tracker wskaźnik szczepień w Maine wynosi około 71 procent, czwarty najwyższy w kraju po Vermont, Rhode Island i Connecticut.

Ogólnie rzecz biorąc, Maine podał 945 975 końcowych dawek szczepionki, co stanowi 70,37% całej populacji.

Oprócz ostatnich dawek Maine podał 115 409 dawek przypominających.

Według danych aktualizowanych w każdy piątek przez Maine Center for Disease Control and Prevention, osoby nieszczepione zarażały się COVID-19 w znacznie wyższym tempie, co stanowi 86 ​​procent wszystkich przypadków COVID-19 od czasu, gdy szczepionki stały się szeroko dostępne wiosną tego roku.

Maine miał w piątek 18. najwyższy wskaźnik przypadków COVID-19 w kraju, z 35 przypadkami na 100 000 mieszkańców w siedmiodniowej średniej kroczącej, według Harvard Institute for Global Health. Średnia krajowa to 22 przypadki na 100 000. Wskaźniki infekcji w New Hampshire i Vermont są również znacznie powyżej średniej krajowej.

Dr Nirav Shah, dyrektor CDC w Maine, powiedział w ostatnich tygodniach, że Nierówne wskaźniki szczepień W niektórych częściach stanu Maine czynnik przyczyniający się do rozprzestrzeniania się choroby. Powiedział również, że poprzednie niskie liczby przypadków w tym stanie są jednym z powodów, dla których napływ zmiennych delt trwa nadal w Maine, gdy opada w innych częściach kraju. Powiedział, że bardziej zaraźliwy wariant delta przepala nieszczepione populacje, a niska liczba przypadków w Maine podczas większości pandemii oznacza, że ​​nieszczepiona populacja miała niewielką naturalną odporność na COVID-19, gdy uderzył wariant delta.

Ta historia zostanie zaktualizowana.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz e-mail na swoje konto, wyślemy e-mail z kodem resetowania.

” dawny

następujące ”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *