Małe dziecko w Arkansas umiera z powodu rzadkiej infekcji ameby zjadającej mózg, którą prawdopodobnie zaraził się podczas zabawy.

Małe dziecko w Arkansas umiera z powodu rzadkiej infekcji ameby zjadającej mózg, którą prawdopodobnie zaraził się podczas zabawy.CNN

Młody chłopiec z Arkansas zmarł na A Rzadka ameba zjadająca mózg Według urzędników ds. zdrowia i koronera okręgowego infekcja, której prawdopodobnie nabawiła się w wiejskim klubie.

Departament Zdrowia Arkansas podał w oświadczeniu, że ofiara zmarła w wyniku zakażenia Naegleria fowleri, które „niszczy tkankę mózgową i powoduje obrzęk mózgu, a w niektórych przypadkach śmierć”. Nowe wydanie Czwartek.

Naegleria fowleri Jest to ameba żyjąca w glebie, ciepłych słodkowodnych jeziorach, rzekach, stawach i gorących źródłach. Według Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, w rzadkich przypadkach ludzie zarażają się Naegleria fowleri poprzez wodę rekreacyjną o niewystarczającej zawartości chloru, taką jak baseny, brodziki lub parki surfingowe.

Zakażenie Naegleria fowleri występuje rzadko. Co roku w Stanach Zjednoczonych zakaża się tylko około trzech osób, ale skutki są zwykle śmiertelne. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

W sprawie Arkansas 16-miesięczny chłopiec zmarł 4 września po kilku dniach spędzonych w szpitalu, powiedział w piątek CNN koroner hrabstwa Pulaski Jeron Hobbs.

Departament Zdrowia stanu przeprowadził badania i inspekcję i stwierdził, że ofiara prawdopodobnie była narażona w Country Club of Little Rock.

W oświadczeniu podano, że wiele próbek z basenu i brodzika zostało przesłanych do CDC w celu oceny. CDC ustaliło, że jedna próbka podkładki rozbryzgowej zawierała żywotną Naegleria fowleri, a pozostałe próbki nadal oczekują na rozpatrzenie.

Urzędnicy twierdzą, że Country Club of Little Rock dobrowolnie zamknął swój basen i nie ma ciągłego zagrożenia dla społeczeństwa. CNN skontaktowało się z klubem country, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Departament Zdrowia Arkansas nie potwierdził dodatkowych informacji w tej sprawie, poinformował w piątek rzecznik Departamentu Zdrowia Arkansas w e-mailu do CNN.

Departament Zdrowia podał, że ostatni przypadek Naegleria fowleri w Arkansas miał miejsce w 2013 roku.

W 2021 roku 3-letni chłopiec zmarł w wyniku infekcji mózgu wywołanej przez Naegleria fowleri po… Spędzaj czas przy brodzikuWedług Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. W tym przypadku urzędnicy ds. zdrowia publicznego w Teksasie odkryli, że woda z aerozolu została „poddana recyklingowi i nie została odpowiednio zdezynfekowana”.

Według CDC ten rodzaj ameby przedostaje się do organizmu przez nos i występuje najczęściej, gdy ludzie pływają, nurkują lub wkładają głowę pod wodę do zbiorników słodkiej wody.

Ameba przedostaje się do mózgu, niszcząc tkankę mózgową i powodując prawie zawsze śmiertelną infekcję zwaną pierwotnym pełzakowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu (PAM).

Zakażenie Naegleria fowleri nie może zostać przeniesione z osoby na osobę.

Według CDC objawy PAM zwykle zaczynają się pięć dni po zakażeniu, ale mogą wystąpić w ciągu od jednego do 12 dni.

Ból głowy, gorączka, nudności lub wymioty to tylko niektóre z objawów. Późniejsze objawy mogą obejmować dezorientację, sztywność karku, brak zainteresowania otoczeniem i ludźmi, drgawki, halucynacje i śpiączkę.

Gdy choroba się rozpocznie, postępuje szybko i zwykle powoduje śmierć w ciągu około pięciu dni.

CDC twierdzi, że najlepszym sposobem zapobiegania infekcjom podczas pływania w słodkiej wodzie jest zapobieganie przedostawaniu się wody do nosa. Sugeruje się również, aby unikać mieszania osadów na dnie słodkiej wody, w których żyją ameby.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *