Maliotin zdobył swoje drugie złote medale w ciągu jednego dnia bez medali dla Hiszpanów

Mathematical Writing, 21 maja (EFE). Rosjanin Martin Maliotin zdobył swój drugi złoty medal na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie, pokonując w piątym wyścigu na 200 m stylem dowolnym Brytyjczyka Duncana Scotta, srebra i brązowego Thomasa Deana. Dzień bez medali dla reprezentantów Hiszpanii.

W 200 wyścigach w stylu dowolnym Maliotin (1: 44,79) poprawił się o 41 punktów na 10 punktów w serii kwalifikacyjnej i zdobył drugi złoty medal w turnieju, po 400 w stylu dowolnym. Scott (1: 45,19), zwycięzca w Glasgow, nie zdołał obronić tytułu i musiał zdobyć srebro, pokonując brązowego rodaka Thomasa Deana (1: 45.34).

W finale 50 wyścigu motyli Węgier Sebastian Szabo (23.00) wyrwał jedną dziesiątą europejskiej korony od Ukraińca Andreja Jovorova (23.01), obecnego rekordzisty świata w tej metodzie (22,27). Rosjanin Andrei Zilkin zamknął podium z czasem 23.08.

Rosjanin Rylov Evgeny, który ustanowił najlepszy czas w serii (1: 53,23), ponownie był najszybszy w pierwszym półfinale 200 stylów grzbietowych, po uzyskaniu wyniku 1: 55.11, wyprzedzając Szwajcara Romana Metyukova (1: 56.37). i Polaka Radosława Kaweckiego (1: 57.10).

W drugim półfinale Brytyjczyk Luke Greenbank zajął pierwsze miejsce z czasem 1: 54.43, Węgier Adam Telegde (1: 56,17), a drugi Francuz Antoine Herlem (1: 56.63), trzeci.

Hiszpan Mano Martos (1: 59.38) był ostatni i pozostawił bez miejsca w Tokio 2020 po tym, jak nie osiągnął minimum.

Brytyjczyk Adam Petty, trzykrotny mistrz świata (2015, 2017 i 2019) w stylu 50-metrowym stylem klasycznym i główny faworyt do ponownego sprawdzenia złotego medalu na Mistrzostwach Europy, był najlepszym z półfinałów w stylu 50 klasycznym, z czasem 26.38, 43 dziesiąte Ponad rekord świata sam ustanowił na Mistrzostwach Świata 2017 w Budapeszcie.

Jedyni dwaj pływacy aspirujący do rywalizacji w finale z Betty, Włoch Niccol وال Martinini i Białorusin Ilya Chemmanovic, ukończyli wyścig z odpowiednio 26,49 i 26,47.

W kategorii kobiet zwyciężyli prawie wszyscy faworyci.

Włoszka Simona Quadarella, która już we wtorek zdobyła złoty medal w 800 freestyle, ponownie potwierdziła swój tytuł mistrza kontynentu w finale 1500 stylem dowolnym po podpisaniu kontraktu z czasem 15:53,59, wyprzedzając rosyjską Anastasię Kirpishnikovą (16: 01.06), srebrną. A jego rodaczka, Rita Caraminoli (16: 05.81), brąz.

Quadarella, mistrzyni świata z 2019 r., Zbliżyła się do swojego znaku na mistrzostwach Europy Gasglow (Wielka Brytania) 2018, zdobywając złoto z czasem 15:51,61.

Hiszpanie Maria de Valdes i Jimena Perez zajęli piąte i siódme miejsce. De Valdés pobił swój życiowy rekord 16: 14,77, podczas gdy Perez również poprawił swój czas w serii i zakończył z wynikiem 16:19.11.

Lydon Muñoz nie zakwalifikował się do setnego finału stylem dowolnym z 6 dziesiątymi, po ukończeniu półfinału na szóstym miejscu z wynikiem 54,76. Dominowały Francuzki Marie Wattel (53,34) i Holender Vimke Heimskirk (53,49).

W 200. finale pływania stylem klasycznym brytyjska Molly Renshaw (2: 21.34) zdobyła złoto po pokonaniu Szwajcarii Lisy Mammy (2: 22.05) 31 na dziesięć, srebra i mistrzyni Glasgow 2018 Rosjanki Julii Evimovej (2: 22.16), brąz.

Hiszpanki Marina Garcia i Jessica Fall zajęły ostatnie dwa miejsca z wynikami odpowiednio 2: 25,76 i 2: 25,84.

Hiszpan Zamorano (2: 12,80) i Catalina Coro (2: 16.04), którym nie udało się zakwalifikować do finału w stylu 200 po zajęciu odpowiednio siódmego i ósmego miejsca, nie mieli tyle szczęścia w półfinale prowadzonym przez Węgierkę Katinkę. Hosszu, który w Budapeszcie ubiega się o swój trzeci medal po złocie w 400 wzorach i srebrze w 200 motylach.

Brytyjka Kathleen Dawson zdobyła złoty medal w finale 100 stylów grzbietowych, który trzeba było powtórzyć z powodu „problemów technicznych”, pokonując Włochę Margheritę Panzerę o 12. i Rosjankę Marię Camenevę o 33.

W dzisiejszym pojedynku drużynowym Wielka Brytania (7: 53,15) zdobyła złoty medal po łatwym pokonaniu Węgier (7: 56,26) i Włoch (7: 56,72).